Paditi për shpifje Veliajn, Basha paraqitet për të dëshmuar në Gjykatën e Posaçme

E Enjte, 29 July 2021 09:38

 

Kryedemokrati Lulzim Basha është paraqitur këtë të enjte në Gjykatën e Posaçme.

Kjo pasi kreu i PD, ka paditur për shpifje kryebashkiakun e Tiranës, Erion Veliaj.

 

E gjitha ka të bëjë me fushatën e zgjedhjeve të 25 prillit, ku sipas kreut të PD, Veliaj, në cilësinë e drejtuesit të fushatës të PS në Qarkun e Tiranës, ka bërë tre akuza konkrete ndaj Bashës, të cilat demokratët i konsiderojnë si shpifje

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Rinia në mbështetje të folëtores së Sali Berishës.

Politikë

Rinia në mbështetje të folëtores së Sali Berishës.

Dje ,Ish-kryeministri Sali Berisha ka nisur bashkebisedimin me qytetarët dhe anëtarët e PD-së, ku e gjithe salla e priti me mjaft entuziazem dhe  brohoriste me te madhe emrin e doktorit...

Lëkundet veriu i Shqipërisë! Tre goditje tërmeti në orët e para të mëngjesit

Aktualitet

Lëkundet veriu i Shqipërisë! Tre goditje tërmeti në orët e para të mëngjesit

  Lëkundet veriu i Shqipërisë! Tre goditje tërmeti janë ndjerë në orët e para të mëngjesit të sotëm.   Sipas Institutit të Gjeoshkencave, lëkundja e parë ka qenë në orën 04:19 minuta të...

Qytetarët afganë në Shqipëri: Duam të shkojmë në SHBA

Aktualitet

Qytetarët afganë në Shqipëri: Duam të shkojmë në SHBA

  Rreth 700 refugjatë afganë kanë mbërritur deri tani në Shqipëri, që prej 27 gushtit kur mbërriti grupi i parë. Disa prej tyre, ish zyrtarë të qeverisë së rrëzuar në Afganistan...