Kërkesa e Metës, prokuroria kthen përgjigje: Kandidatët për ministra janë të pastër

Hënë, 13 September 2021 16:34

 

Me një shpejtësi që nuk shikohet shpesh, Prokuroria e Përgjithshme ka plotësuar kërkesën e presidentit Ilir Meta, për verifikimin e kandidatëve për ministra.

Në përgjigjem e kthyer presidentit, Prokuroria e Përgjithshme thotë se pas verifikimeve të ministrave, janë të gjithë të pastër.

Sipas kthim përgjigjes, Prokuroria njofton se nuk ka rezultuar asnjë i proceduar penalisht.

Siç duket deri më tani, prokuroria nuk marrë parasysh asnjë veprim ndaj denoncimeve që janë bërë deri më tani ndaj anëtarëve të kabinetit Rama, shumica prej të cilëve kanë disa vite ministra.

Ndërkaq SPAK ende nuk i ka kthyer përgjigje presidentit Ilir Meta në lidhje me kërkesën e bërë për verifikimin e kandidatëve për ministra.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Publikohen pamjet e parcelave me kanabis/ Gazetarja: Bima është në proces tharje, shumë shpejt do trafikohet drejt BE

Kronikë

Publikohen pamjet e parcelave me kanabis/ Gazetarja: Bima është në proces tharje, shumë shpejt do trafikohet drejt BE

Fenomeni i kanabizimit të vendit vazhdon të jetë prezent në territorin shqiptar. Mbrëmjen e sotme emisioni “Në shënjestër”, në News24, ka publikuar pamje nga një kapanon, ku kultivohet dhe thahet...

Ndoka: Rama ka shumë frikë Berishën, Basha pa marrë divorcin u martua me Edin

Politikë

Ndoka: Rama ka shumë frikë Berishën, Basha pa marrë divorcin u martua me Edin

  Ish-kreu i Partisë Demokristiane, Nard Ndoka teksa komentoi deklaratën e Sali Berishës se ky i fundit do të garojë për të qenë sërish në krye të PD-së, pohoi se kryeministri...

Skandali në universitete: U dhanë miliona euro për karburant e ngrohje edhe pse auditoret ishin pa studentë

Aktualitet

Skandali në universitete: U dhanë miliona euro për karburant e ngrohje edhe pse auditoret ishin pa studentë

  Kërkimet shkencore në Shqipëri mbeten pa fonde. Universitetet kanë dhënë miliona euro për sigurinë e godinave, karburant makinash dhe ngrohje edhe pse studentët nuk ishin në auditore. Edhe kur në auditore...