Berisha bën hapin e madh, kërkon drejtimin e grupit parlamentar të PD

Hënë, 13 September 2021 18:22

 

Ish-kryeministri Sali Berisha nuk tërhiqet nga vendimi për të qenë pjesë e grupit parlamentar të PD-së.

 

Edhe pse Basha e ka përjashtuar, ai ka dorëzuar në Kuvend shkresën e vetëdeklarimit për të qenë kryetar i grupit parlamentar të PD.

 

Basha e nis me bojkot, përplaset me Nikollën: Je një manekine, merr urdhra si ushtare
Kujtojmë që aktualisht kjo detyrë i është besuar nga Basha Alfred Rushaj.

 

Në seancën e sotme Berisha iu bind vendimit të bojkot të kreut të PD-së Basha, duke e lënë sallën e Kuvendit fill pas tij sëbashku me deputetët e PD

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Publikohen pamjet e parcelave me kanabis/ Gazetarja: Bima është në proces tharje, shumë shpejt do trafikohet drejt BE

Kronikë

Publikohen pamjet e parcelave me kanabis/ Gazetarja: Bima është në proces tharje, shumë shpejt do trafikohet drejt BE

Fenomeni i kanabizimit të vendit vazhdon të jetë prezent në territorin shqiptar. Mbrëmjen e sotme emisioni “Në shënjestër”, në News24, ka publikuar pamje nga një kapanon, ku kultivohet dhe thahet...

Ndoka: Rama ka shumë frikë Berishën, Basha pa marrë divorcin u martua me Edin

Politikë

Ndoka: Rama ka shumë frikë Berishën, Basha pa marrë divorcin u martua me Edin

  Ish-kreu i Partisë Demokristiane, Nard Ndoka teksa komentoi deklaratën e Sali Berishës se ky i fundit do të garojë për të qenë sërish në krye të PD-së, pohoi se kryeministri...

Ironia e Manjanit: Pesë dështimet e Bashës! Trupi i tij u bë autostradë...

Politikë

Ironia e Manjanit: Pesë dështimet e Bashës! Trupi i tij u bë autostradë...

  Nga Ylli Manjani 1. Do kufizonte mandatin e kryeministrit. Jo më shumë se 2 mandate. Por nuk kufizon dot mandatin e vet në parti. Ka hyrë tek i treti pasi humbi...