Berisha deklarohet deputet i PD! LSI dhe PD ndahen në Kuvend

Hënë, 13 September 2021 21:01

 

Lideri historik i Partisë Demokratike, Sali Berisha është deklaruar si deputet i kësaj force politike, pavarësisht vendimit të kreut aktual të partisë, Lulzim Basha për përjashtimin e tij nga grupi parlamentar.

Bëhet e ditur se ish-kryeministri Sali Berisha ka depozituar në Kuvend kërkesën duke u deklaruar si deputet i Partisë Demokratike.

 

Si për të konfirmuar faktin e vendimit të tij për të qenë pjesë e grupit parlamentar demokrat, zoti Berisha iu bashkua deputetëve të partisë së tij, të cilët braktisën sallën e Kuvendit pas një debati verbal mes Lulzim Bashës dhe kryeparlamentares Lindita Nikolla.

 

Ndërkohë kjo seancë e Kuvendit tregoi ngrirjen e raporteve mes dy forcave kryesore të opozitës, Partisë Demokratike dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim. Ndryshe nga deputetët e Partisë Demokratike që braktisën sallën, Monika Kryemadhi dhe 3 deputetët e saj vijuan të qëndrojnë në Parlament deri në përfundim të seancës.

Shkak i debateve që shoqëruan seancën u bënë propozimet e Partisë Demokratike për përbërjen e komisioneve parlamentare dhe fakti që deputetët e LSI-së kishin mbetur jashtë këtyre komisioneve

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Publikohen pamjet e parcelave me kanabis/ Gazetarja: Bima është në proces tharje, shumë shpejt do trafikohet drejt BE

Kronikë

Publikohen pamjet e parcelave me kanabis/ Gazetarja: Bima është në proces tharje, shumë shpejt do trafikohet drejt BE

Fenomeni i kanabizimit të vendit vazhdon të jetë prezent në territorin shqiptar. Mbrëmjen e sotme emisioni “Në shënjestër”, në News24, ka publikuar pamje nga një kapanon, ku kultivohet dhe thahet...

Ndoka: Rama ka shumë frikë Berishën, Basha pa marrë divorcin u martua me Edin

Politikë

Ndoka: Rama ka shumë frikë Berishën, Basha pa marrë divorcin u martua me Edin

  Ish-kreu i Partisë Demokristiane, Nard Ndoka teksa komentoi deklaratën e Sali Berishës se ky i fundit do të garojë për të qenë sërish në krye të PD-së, pohoi se kryeministri...

Ironia e Manjanit: Pesë dështimet e Bashës! Trupi i tij u bë autostradë...

Politikë

Ironia e Manjanit: Pesë dështimet e Bashës! Trupi i tij u bë autostradë...

  Nga Ylli Manjani 1. Do kufizonte mandatin e kryeministrit. Jo më shumë se 2 mandate. Por nuk kufizon dot mandatin e vet në parti. Ka hyrë tek i treti pasi humbi...