Artan Hoxha: Fraksionet e PD diçka e mirë. Primaret, hap i madh i Berishës

E mërkurë, 13 October 2021 20:21

 

Gazetari Artan Hoxha, në një intervistë në emisionin Ora 17:00 në Syri Tv me moderatoren Juli Krisafi, foli për atë që po ndodh në Partinë Demokratike.

Hoxha thekson se fraksionet në PD janë diçka e mirë, duke shtuar se primaret janë një hap i madh që ka ndërmarrë Berisha.

“Franksionet në PD janë diçka e mirë. Berisha po propozon hapa të mëdhenj të ndryshimit kulturor në PD, sepse ai mundet ta emancipojë mjedisin demokrat, me ata ide që ai shpreh në këtë kohë. PD duhet që të realizojë primaret. Primaret janë reale e janë hap i madh i Berishës.

Lulzim Basha mund të jetë peng i lobimeve të SHBA, por nuk besoj se është peng i Ramës. Masa e madhe e anëtarësisë nuk e do Bashën për kryetar. SHBA e ka dëmtuar demokracinë në vend. Mos të diskutojmë vendimet e Amerikës, por SHBA po avantazhon një person që po i bën keq vendit si Rama. Mundet që ballafaqimi mes Bashës e Berishës të ndodhë në Kuvend. Basha do doja që t’i jepte zgjidhje kësaj situate”, u shpreh Hoxha

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Publikohen pamjet e parcelave me kanabis/ Gazetarja: Bima është në proces tharje, shumë shpejt do trafikohet drejt BE

Kronikë

Publikohen pamjet e parcelave me kanabis/ Gazetarja: Bima është në proces tharje, shumë shpejt do trafikohet drejt BE

Fenomeni i kanabizimit të vendit vazhdon të jetë prezent në territorin shqiptar. Mbrëmjen e sotme emisioni “Në shënjestër”, në News24, ka publikuar pamje nga një kapanon, ku kultivohet dhe thahet...

Ndoka: Rama ka shumë frikë Berishën, Basha pa marrë divorcin u martua me Edin

Politikë

Ndoka: Rama ka shumë frikë Berishën, Basha pa marrë divorcin u martua me Edin

  Ish-kreu i Partisë Demokristiane, Nard Ndoka teksa komentoi deklaratën e Sali Berishës se ky i fundit do të garojë për të qenë sërish në krye të PD-së, pohoi se kryeministri...

Ironia e Manjanit: Pesë dështimet e Bashës! Trupi i tij u bë autostradë...

Politikë

Ironia e Manjanit: Pesë dështimet e Bashës! Trupi i tij u bë autostradë...

  Nga Ylli Manjani 1. Do kufizonte mandatin e kryeministrit. Jo më shumë se 2 mandate. Por nuk kufizon dot mandatin e vet në parti. Ka hyrë tek i treti pasi humbi...