‘Dështoi në drejtimin e PD’/ Berisha: Basha përdori armën më të poshtër, pabesinë

Tuesday, 19 October 2021 18:35

 

Nga ‘foltorja’ e Dibrës, ish-kryeministri Sali Berisha ka theksuar se Basha ka dështuar në drejtimin e selisë blu.

Veprimi më i poshtër sipas Berishës, pasi dështoi Basha përdori kundër tij pabesinë, duke e përjashtuar nga grupi parlamentar.

Berisha tha se vendime në PD duhet të merren sipas statutit dhe në konsultim me forumet. Më tej lideri historik i PD theksoi se me vendimet e tij Basha ka cenuar pluralizmin në Shqipëri.

Berisha: Pasi dështoi, përdori armën më të poshtër që mund të përdorë njeriu, ajo quhet pabesi. Unë mbrojta dinjitetin dhe sovranitetin, kjo është e vërteta. Pas vendimit të tij dhe pasi kisha hequr dorë nga largimi im pa kthim, me vendimin e tij cenoj për vdekje sovranintenin e PD. Vendimet në PD i merrni ju, vota juaj dhe parimet e statutit që kemi. Vendimin e mori pa pyetur asnjë forum dhe asnjë. Atëherë kemi të bëjmë me asgjësimin e pluralizmit se ne ekzistojmë si forcë sovrane dhe shprehim mendimet lirshëm e respektojmë statutin. Këto janë shkaqet që më shtunë të nis foltoren e të vij tek ju. Të hap një debat që PD të dalë më e bashkuar, me e hapur se kurrë më parë

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Edhe Llogaraja mbulohet nga borë e dendur, fshati pa energji elektrike

Aktualitet

Edhe Llogaraja mbulohet nga borë e dendur, fshati pa energji elektrike

  Reshje dëbore ka pasur edhe në Llogara gjatë orëve të mbrëmjes dhe në orët e para . Temperaturat e ulëta kanë bërë që fshati turistik i Llogarasë të zgjohen në...

Erdhi dimri/Java nis me shi dhe dëborë në zonat malore, temperaturat do të zbresin deri në -8 gradë celsius

Moti

Erdhi dimri/Java nis me shi dhe dëborë në zonat malore, temperaturat do të zbresin deri në -8 gradë celsius

  Vendi ynë gjatë kësaj jave do të jetë nën mbizotërimin e kushteve të paqëndrueshme atmosferike, që do të sjellin reshje shiu gjatë ditës së sotme, por edhe në vijim pritet...

U fut në tualet ti shpëtonte flakëve, si humbi jetën vajza 12 vjeçe

Kronikë

U fut në tualet ti shpëtonte flakëve, si humbi jetën vajza 12 vjeçe

  Të tjera detaje janë bërë të ditura në lidhje me vdekjen e 12-vjeçares në Derviçan të Gjirokastrës, banesa e të cilës u përfshi nga flakët. Shkak i zjarri në banesë është...