Ndoka: Rama ka shumë frikë Berishën, Basha pa marrë divorcin u martua me Edin

E mërkurë, 27 October 2021 11:36

 

Ish-kreu i Partisë Demokristiane, Nard Ndoka teksa komentoi deklaratën e Sali Berishës se ky i fundit do të garojë për të qenë sërish në krye të PD-së, pohoi se kryeministri i vendit, Edi Rama e ka shumë frikë Berishën.

Nard Ndoka: "Armiku kryesor i vendit është Rama me keqqeverisje e tij. Por Rama pa diskutim e ka shumë frikë Berishën. Rama e ka frikë Berishën, e ka frikë protestën, e ka frikë opozitën", u shpreh Nard Ndoka në emisionin "Ditë e Re" në RTV Ora.

Ndër të tjera Ndoka foli dhe për kreun e opozitës, Lulzim Basha.

Sipas Nard Ndokës, Basha e ka kuptuar tashmë që nuk ka mbështetje nga opozita, duke marrë shkasë edhe nga"Foltoret" e Berishës , për këtë arsye Basha "po martohet me Ramën", tha Ndoka.

Nard Ndoka: "Politika është si martesa, në të mirë e në të keq. Ndërsa zoti Basha e shijoi pjesën e mirë dhe kur vjen problemi, që ka atë punën e vështirë, jo vetëm që kërkon divorc. Por pa e marrë akoma divorcin shkon e martohet me Edi Ramën."

Modifikuar më E mërkurë, 27 October 2021 17:20

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Edhe Llogaraja mbulohet nga borë e dendur, fshati pa energji elektrike

Aktualitet

Edhe Llogaraja mbulohet nga borë e dendur, fshati pa energji elektrike

  Reshje dëbore ka pasur edhe në Llogara gjatë orëve të mbrëmjes dhe në orët e para . Temperaturat e ulëta kanë bërë që fshati turistik i Llogarasë të zgjohen në...

Erdhi dimri/Java nis me shi dhe dëborë në zonat malore, temperaturat do të zbresin deri në -8 gradë celsius

Moti

Erdhi dimri/Java nis me shi dhe dëborë në zonat malore, temperaturat do të zbresin deri në -8 gradë celsius

  Vendi ynë gjatë kësaj jave do të jetë nën mbizotërimin e kushteve të paqëndrueshme atmosferike, që do të sjellin reshje shiu gjatë ditës së sotme, por edhe në vijim pritet...

U fut në tualet ti shpëtonte flakëve, si humbi jetën vajza 12 vjeçe

Kronikë

U fut në tualet ti shpëtonte flakëve, si humbi jetën vajza 12 vjeçe

  Të tjera detaje janë bërë të ditura në lidhje me vdekjen e 12-vjeçares në Derviçan të Gjirokastrës, banesa e të cilës u përfshi nga flakët. Shkak i zjarri në banesë është...