Ylli Manjani: Shqipëria është narkoshtet, ja faktet

Tuesday, 04 June 2024 22:45
 

Avokati Ylli Manjani është shprehur se Shqipëria aktualisht është një narko-shtet.

Manjani dha dhe faktet se pse vendi ynë është aktualisht i tillë.

Që Shqipëria është narkoshtet kjo nuk ka më dyshim. Nëse do presim të na e thotë RAI dhe Bild, apo kudi unë media të tjera serioze, e kanë të rakorduara si një narkoshtet. Por prova e përditshme e narkoshtetit, është 1 euro është 100 lek, 99 madje, ka tendencë në rënie.

Kaq kushton euro? Sigurisht që jo. Është ekonomia e drogës, paratë e drogës. Shteti ka rregulla, çdo shtet bën amnisti dhe në vitin 1 kërcet druri. Edi Rama nuk pati b… ta bëjë, sepse i intereson më mirë kështu që ta sundojë Shqipërinë me ekonomi informale, pa rregulla. Dhe këtë duhet ta dinë të gjithë që bashkëpunojnë me Edi Ramën, por e kanë pas qafe se janë pa rregulla dhe mos të çuditen fare kur u hap hetime SPAK.

Thelbi është që ekonomia informale është pasiguri dhe është mjeti më efikas për një njeri që do të sundojë pa dhënë llogari, për të bërë këtë punë. E kjo është fiks skema e narkoshtetit”, tha Ylli Manjani në SYRI TV.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Duhet fitore, por mund të mjaftojë edhe barazimi me Spanjën. Mësoni të gjithë skenarët dhe kombinimet e rezultateve për kualifikimin e mundshëm të Shqipërisë

Sport

Duhet fitore, por mund të mjaftojë edhe barazimi me Spanjën. Mësoni të gjithë skenarët dhe kombinimet e rezultateve për kualifikimin e mundshëm të Shqipërisë

      Shqipëria luan këtë të hënën ndoshta ndeshjen më të rëndësishme të historisë së saj. Kuqezinjtë përballen në Euro 2024 në sfidën e tretë në grup me Spanjën e kualifikuar, duke...

Tifozët shqiptarë janë kampionët e birrës/ Bien nga froni anglezët

Sport

Tifozët shqiptarë janë kampionët e birrës/ Bien nga froni anglezët

Ky është Europian rekordesh për shqiptarët.   Kur ishte menduar se si zakonisht, rekordin për konsumin e birrave do e shënonin anglezët apo skocezët, panorama ka ndryshuar.     Sipas gazetës gjermane, Waltroper Zeitung, kampionët...

Ekspertja: Pse SPAK nuk ndjek paranë e kompanive që ka hetuar, pse nuk bllokon ‘5D’

Politikë

Ekspertja: Pse SPAK nuk ndjek paranë e kompanive që ka hetuar, pse nuk bllokon ‘5D’

  Ekspertja e ekonomisë, Brisida Shehaj ka folur në lidhje me skandalin e inceneratorëve se kush pritet të digjet tani. Gjatë bisedës, Shehaj tha se SPAK nuk po ndjek paranë e kompanive...