Nis gjyqi për vulën, deputetët e PD-së në sallën e Gjykatës së Apelit

Tuesday, 11 June 2024 10:46
 

Në Gjykatën e Apelit ka nisur seanca për të ashtuquajturën çështje e vulës së Partisë Demokratike.

Edhe pse kjo çështje është vulosur me kohë nga demokratët, gjykatat vazhdojnë ta mbajnë peng me procese absurde. 

Ndërkohë në sallën e gjyqit kanë mbërritur edhe deputetët e PD, të cilët po ashtu janë në krah të opozitës së vërtetë.

Ne proces janë deputetët: Flamur Noka, Gazment Bardhi, Agron Gjekmarkaj, Elda Hoti, Albana Vokshi, Luani Baçi si dhe nënkryetari  i PD, Luçiano Boçi.

Partia Demokratike përfaqësohet nga Ivi Kaso, Oerd Bylykbadhi dhe Ledina Mandia në këtë seancë.

Ndërkohë që Lulzim Basha përfaqësohet nga Indrit Sefa dhe Rezart Kthupi.

Që në fillim të seancës, Ivi Kaso ka bërë kërkesë paraprake që Enkelejd Alibeaj të mos pranohet si palë ankimuese.

Sipas tij, Alibeaj nuk ka qenë palë në rpoces.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Duhet fitore, por mund të mjaftojë edhe barazimi me Spanjën. Mësoni të gjithë skenarët dhe kombinimet e rezultateve për kualifikimin e mundshëm të Shqipërisë

Sport

Duhet fitore, por mund të mjaftojë edhe barazimi me Spanjën. Mësoni të gjithë skenarët dhe kombinimet e rezultateve për kualifikimin e mundshëm të Shqipërisë

      Shqipëria luan këtë të hënën ndoshta ndeshjen më të rëndësishme të historisë së saj. Kuqezinjtë përballen në Euro 2024 në sfidën e tretë në grup me Spanjën e kualifikuar, duke...

Tifozët shqiptarë janë kampionët e birrës/ Bien nga froni anglezët

Sport

Tifozët shqiptarë janë kampionët e birrës/ Bien nga froni anglezët

Ky është Europian rekordesh për shqiptarët.   Kur ishte menduar se si zakonisht, rekordin për konsumin e birrave do e shënonin anglezët apo skocezët, panorama ka ndryshuar.     Sipas gazetës gjermane, Waltroper Zeitung, kampionët...

Ekspertja: Pse SPAK nuk ndjek paranë e kompanive që ka hetuar, pse nuk bllokon ‘5D’

Politikë

Ekspertja: Pse SPAK nuk ndjek paranë e kompanive që ka hetuar, pse nuk bllokon ‘5D’

  Ekspertja e ekonomisë, Brisida Shehaj ka folur në lidhje me skandalin e inceneratorëve se kush pritet të digjet tani. Gjatë bisedës, Shehaj tha se SPAK nuk po ndjek paranë e kompanive...