Përjashtimi i Alibeajt nga gjyqi për 'vulën', trupa gjykuese do të shprehet në fund të shqyrtimit

Tuesday, 11 June 2024 11:15
 
 

Trupa gjykuese e Gjykatës Apelit, në çështjen e gjyqit të vulës së PD, është tërhequr për vendim të ndërmjetëm.

Sipas asaj që raporton gazetari Ermal Rizaj, trupa është tërhequr në Dhomën e e Këshillimit për të marrë vendimin për kërkesën paraprake të përfaqësuesit ligjor të PD-së,     Ivi Kaso. 

 

Kaso kërkoi që Enkelejd Alibeaj të mos ishte palë në proces.

‘Ankimimi është firmosur nga një palë që nuk ka qenë palë në proces. Vetë pala është e paqartë në cilat pozita e ka bërë ankimimin’, tha Kaso në seancë.

Sipas gazetarit Rizaj, trupa gjyqësore ka vendosur që për këtë kërkesë të shprehet në fund të shqyrtimit. 

Login to post comments

Lajmet e fundit

Duhet fitore, por mund të mjaftojë edhe barazimi me Spanjën. Mësoni të gjithë skenarët dhe kombinimet e rezultateve për kualifikimin e mundshëm të Shqipërisë

Sport

Duhet fitore, por mund të mjaftojë edhe barazimi me Spanjën. Mësoni të gjithë skenarët dhe kombinimet e rezultateve për kualifikimin e mundshëm të Shqipërisë

      Shqipëria luan këtë të hënën ndoshta ndeshjen më të rëndësishme të historisë së saj. Kuqezinjtë përballen në Euro 2024 në sfidën e tretë në grup me Spanjën e kualifikuar, duke...

Tifozët shqiptarë janë kampionët e birrës/ Bien nga froni anglezët

Sport

Tifozët shqiptarë janë kampionët e birrës/ Bien nga froni anglezët

Ky është Europian rekordesh për shqiptarët.   Kur ishte menduar se si zakonisht, rekordin për konsumin e birrave do e shënonin anglezët apo skocezët, panorama ka ndryshuar.     Sipas gazetës gjermane, Waltroper Zeitung, kampionët...

Ekspertja: Pse SPAK nuk ndjek paranë e kompanive që ka hetuar, pse nuk bllokon ‘5D’

Politikë

Ekspertja: Pse SPAK nuk ndjek paranë e kompanive që ka hetuar, pse nuk bllokon ‘5D’

  Ekspertja e ekonomisë, Brisida Shehaj ka folur në lidhje me skandalin e inceneratorëve se kush pritet të digjet tani. Gjatë bisedës, Shehaj tha se SPAK nuk po ndjek paranë e kompanive...