Berisha: Koka e piktorit dështak, në tepsi

Diel, 06 May 2018 10:25
Ish-Kryeministri, Sali Berisha, në një status në rrjetet sociale ka publikuar mesazhin e një punonjësi të anti drogës në Policinë e Shtetit, i cili e informom se lënia e mandatit të Saimir Tahirit lidhet me informatat që vijnë nga Italia që konfirmojnë kopsitjen e dosjes për ish ministrin e Brendshëm. Sipas tij dy të penduar kanë dhënë informata të sakta dhe hollësi për lidhjet dhe rolin e Tahirit, jo vetëm me Habilajt por edhe dy banda të tjera dhe aktet e tyre kriminale.
Postimi i plotë i Ish-Kryeministrit
Koka e piktorit deshtak ne tepsi! sb
“Pershendtje doktor jam punonjes i antidroges ne policine e shtetit,dorzimi i mandatit nga Sajmir Tahiri ne marrveshje me Edi Ramen lidhet me informatat qe vijne nga Italia te cilat pohojne se jo nje por dy te penduar kane zberthyer me çdo hollesi lidhjet dhe rolin e Tahirit jo vetem me Habilajt por edhe dy banda tjera dhe aktet e tyre kriminale.Te penduarit e drejtesise italiane kane deshmur se jo vetem Tahiri por edhe vet Rama kishte miqesi me Habilajt te cilet i paguan atij nepermjet Gaz Demit shpenzimet qeveritare ne Vlore,Llogara.Deshmite e te penduarve implikojne thelle edhe Gjiknurin qe ka bere fushaten zgjedhore se bashku me Habilajt dhe marre miliona prej tyre.Keto deshmi tregojne se makina e cila u permbyse me Arben Ahmetaj ne Kumanove ishte e Habilajve !Vet Rama esht i tmerruar sepse burime qe komunikojne me Tahirin thone se ai po konsideron qe vet te marre rolin e te penduarit dhe kjo do te thote perfundimisht koka e Rames ne tepsi,me respekt ..”
 
Modifikuar më Diel, 06 May 2018 10:29

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Lojtari i Celta Vigos bën këtë ndërhyrje për ‘karton’ ndaj Zinedine Zidane

Sport

Lojtari i Celta Vigos bën këtë ndërhyrje për ‘karton’ ndaj Zinedine Zidane

Zinedine Zidane e ka pësuar keq në takimin ndërmjet Real Madridit dhe Celta Vigos, i cili përfundoi në barazim 2-2. Përveçse ekipi i tij dështoi të marrë tri pikët, edhe në...

Nga shfrytëzimi i prostitucionit kaloi tek vjedhjet, policia arreston 39-vjeçarin e dënuar

Kronikë

Nga shfrytëzimi i prostitucionit kaloi tek vjedhjet, policia arreston 39-vjeçarin e dënuar

Kapet dhe arrestohet në flagrancë një 39-vjeçar, i dyshuar si autor i disa rasteve të vjedhjes së biçikletave Komisariati i Policisë Nr. 1, nisur nga shqetësimet e qytetarëve në lidhje me...

Spoti i punëtorëve të huaj ndez debatet në Shqipëri

Aktualitet

Spoti i punëtorëve të huaj ndez debatet në Shqipëri

Një spot ku shfaqen disa punëtorë të huaj në Shqipëri, të cilët apelojnë te bashkëkombasit e tyre për të ardhur e për të punuar si ata, ka hapur shumë debate në...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!