Mbledhja e të dhënave shëndetësore/ Berisha: Akt prej skizofreni maniakal!

Diel, 06 May 2018 14:15

Ish kryeministri Berisha, ka reaguar ashpër lidhur me urdhrin e paligjshëm të Ministrisë së Shëndetësisë për mbledhjen e të dhënave personale të çdo pacienti.

Ai e quan një akt të pashembullt në histori, mbledhjen e të dhënave intime shëndetësore të qytetarëve, të cilat sipas tij, përbëjnë sekret mjekësor dhe personal që nga koha e Hipokratit.

“Ky akt superpolicesk deshmon dhe nje here se per skizofrenin ne krye te qeverise qytetaret e semure te ketij vendi jane thjesht skllever apo kafshe eksperimentale, per te cilet ky maniak ka te drejte te dije çdo te fshehte intime te trupit, shendetit, semundjeve te tyre.”, shkruan Berisha.

Reagimi i plotë:

 

Sali Berisha

8 mins · 

Akt prej skizofreni maniakal!

Te dashur miq, manjaku skizofren dhe ndrikulla e tij si ai ne krye te shendetesise, ne nje akt te pashembullt ne histori kerkojne te mbledhin te dhenat e fshehta intime shendetesore, mjeksore te qytetareve shqiptare, te cilat perbejne sekret mjeksor dhe personal qe nga koha e Hipokratit deri sot. Ky akt superpolicesk deshmon dhe nje here se per skizofrenin ne krye te qeverise qytetaret e semure te ketij vendi jane thjesht skllever apo kafshe eksperimentale, per te cilet ky maniak ka te drejte te dije çdo te fshehte intime te trupit, shendetit, semundjeve te tyre.

Nje kerkese te tille nuk e kane bere ndonjehere as dhe diktatoret me mizore ne histori. Kjo kerkese deshmon rrezikun e jashtezakonshem qe paraqet per qytetaret shqiptare paranojaku ne krye te qeverise se tyre, dhe eshte nje apel per çdo shqiptar qe te flakim sa me pare nga pushteti kalbesiren e tij! sb

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

‘Jam ekstremist islamik’, shqiptari kërcënon policinë por e pëson keq

Aktualitet

‘Jam ekstremist islamik’, shqiptari kërcënon policinë por e pëson keq

Një 36-vjeçar është arrestuar nga Policia në Itali, pasi u përfshi në një aksident rrugor në Verona. Por sikur të mos mjaftonte kjo, 36-vjeçari është larguar nga vendi i ngjarjes...

Mbetjet e rrezikshme nga Italia, Gjykata lë në burg pronarin e firmës së grumbullimit, zv. kapitenin e tragetit dhe shoferin e furgonit

Aktualitet

Mbetjet e rrezikshme nga Italia, Gjykata lë në burg pronarin e firmës së grumbullimit, zv. kapitenin e tragetit dhe shoferin e furgonit

Gjykata e Vlorës ka dhënë masat e arrestit për 6 të arrestuarit gjatë operacionit ku u kapën mbetjet e rrezikshme në Vlorë. Nga 6 të arrestuarit Gjykata ka vendosur arrest me...

Shënohet viktima e gjashtë nga koronavirusi në Itali, rritet numri i të prekurve

Globi

Shënohet viktima e gjashtë nga koronavirusi në Itali, rritet numri i të prekurve

Është rritur numri i viktimave nga koronavirusi në Itali. Mediat e shtetit fqinj raportojnë se numri i të vdekurve ka shkuar në gjashtë. Ndërrsa frika nga koronavirusi vazhdon rritet, numri i...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!