Ministrja Kumbaro 'zgërdhihet' në komision për lekët e vjedhura

Hënë, 07 May 2018 12:04

Ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro ka treguar mungesë serioziteti në seancën e sotme që po zhvillohet nga Komisioni i Edukimit dhe Mjeteve të Komunikimit dhe Kulturës.

Ajo ka mbërritur me vonesë në mbledhje, duke u justifikuar me faktin se ishte në një tjetër mbledhje.

Po siç duket, ministrja që ka marrë fonde dhe e ka mbushur xhepin plot, nuk do t'ja dijë për këtë gjë. Ajo ka filluar të qeshë gjatë seancës, duke shkaktuar tension deri në fillim të saj.

“S’ka asgjë për të qeshur zonja ministre, ça ka për të qeshur? Është për të qarë është ajo që po bëni ju me trashëgiminë kulturore, po shkatërroni çdo vlerë, dhe aq sa ka mbetur. Dhe pushtuesi nuk e ka bërë këtë që po i bëni ju trashëgimisë kulturore”, ka replikuar Albana Vokshi.

 Vokshi është shprehur se Kumbaro është ministrja më e dështuar e kësaj qeverie, kundra  së cilës janë të gjithë artistët apo regjisorët

Më herët artistët të mbështetur edhe nga qytetarët e shumtë kanë nisur mbledhjen e firmave kundër shembjes së godinës së Teatrit Kombëtar, ndërsa i kanë dërguar edhe një letër ministres së Kulturë,

Modifikuar më Hënë, 07 May 2018 13:40

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Erdogan:Do të kontrollojmë mediat sociale

Globi

Erdogan:Do të kontrollojmë mediat sociale

Presidenti Recepp Tayip Erdogan njoftoi të mërkurën se Turqia do të miratojë rregullore për të kontrolluar platformat e mediave sociale ose për mbylljen e tyre. Presidenti tha se është i vendosur...

BSH:Gjatë pandemisë Shqipëria humbi 17 mijë vende pune Shqipëria ka humbur rreth 17 vende punë si pasojë e pandemisë.

Aktualitet

BSH:Gjatë pandemisë Shqipëria humbi 17 mijë vende pune Shqipëria ka humbur rreth 17 vende punë si pasojë e pandemisë.

Një gjë të tillë e ka bërë me dije guvernatori Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko ditën e sotme (1 korrik 2020). Sejko shtoi se në tremujorin e parë ekonomia është tkurrur...

Zv.presidente e Asamblesë së Përgjithshme të OKB,Yuri Kim mesazh Besiana Kadaresë:Urime për zgjedhjen e Shqipërisë në pozicionin e rëndësishëm

Politikë

Zv.presidente e Asamblesë së Përgjithshme të OKB,Yuri Kim mesazh Besiana Kadaresë:Urime për zgjedhjen e Shqipërisë në pozicionin e rëndësishëm

Ambasadorja amerikane, Yuri Kim ka uruar zv.presidenten e Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së, Besiana Kadarenë për postin e ri. Kim thotë uron Kadarenë për zgjedhjen e Shqipërisë në pozicionin e rëndësishëm...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!