Dy fytyrësia e Ramës: Ndryshe te taksat dhe Rruga e Kombit, ndryshe te Bulevardi i ri

Hënë, 07 May 2018 12:03

Rama është “i famshëm” për hipokrizinë dhe dyfytyrësinë e tij, por tani lojën me dy standarde po e ndjek edhe me punët publike, investimet, taksat dhe zonat e ndryshme të Shqipërisë.

Kjo lloj forme sjelljeje dhe reagimi po ndiqet mot a mot edhe nga të gjitha strukturat e qeverisë “Rama”, ku sjellja me dy standarde kuptohet kudo.  

Por realisht, qeverisja socialiste e ka nisur mandatin e dytë me shumë vështirësi, çka ka bërë që ata të kthejnë shpesh sytë pas e të krahasohen me ish-qeverinë e Partisë Demokratike.

Interesant është fakti se sa herë përballen me probleme, socialistët preferojnë të thonë se po ndjekin atë që do kishin bërë demokratët. 

Kështu thanë kur u bë protesta në Rrugën e Kombit, kur deklaruan se vendosja e tarifës ishte një projekt i demokratëve.

Po kështu deklaruan edhe kur biznesi i vogël u ngrit në protesta për përfshirjen në skemën e TVSH-së.

Për ironi, një ditë më parë, kur u përurua sërish për të disatën herë një pjesë e Bulevardit të Ri, ata e sulmuan ashpër kundërshtarin.

Pse të mos i njihnin atij meritat për nisjen e këtij projekti dhe të pranonin se ai u bllokua për shumë kohë pa asnjë arsye të fortë?

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Rrezikojnë falimentimin!Rita Ora dhe Dua Lipa kërkojnë ndihmë

Lifestyle

Rrezikojnë falimentimin!Rita Ora dhe Dua Lipa kërkojnë ndihmë

Dy këngëtaret e famshme shqiptare, Dua Lipa dhe Rita Ora, u janë bashkuar kolegëve Ed Sheeran, The Rolling Stones, Sir Paul McCartney dhe 1.500 këngëtarëve të tjerë, për të nënshkruar...

Aksident në rrugën e Zall Bastarit në Tiranë, mjeti del nga rruga, ndërron jetë pasagjeri 24- vjeçar

Kronikë

Aksident në rrugën e Zall Bastarit në Tiranë, mjeti del nga rruga, ndërron jetë pasagjeri 24- vjeçar

  TIRANANjë aksident me vdekje ka ndodhur në rrugën e Zallbastarit në Tiranë teksa ka ndërruar jetë një pasagjer 24- vjeçar. Saktësisht, një mjet ka dalë nga rruga tek vendi I quajtur...

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

Aktualitet

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

  Aktori i mirënjohur Zef Deda ka folur hapur për mënyrën e aktrimit të artistëve të rinj sot. Ai është shprehur se sot aktorët nuk bëjnë për të qeshur pasi libretisti që...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!