Memet/ Vokshi-Kumbaros: Shko përqafo Saimir Tahirin

Hënë, 07 May 2018 12:54

 Komisioni i Edukimit dhe Mjeteve të Komunikimit dhe Kulturës po zhvillon një seancë dëgjimore në lidhje me ccështjen e Teatrit. Por situata është acaruar dhe deputetët kanë lëshuar akuza në drejtim të Ministres Kumbaro.

Albana Vokshi bëri thirrje për të disatën herë “Të mos i lejojmë paratë e drogës të shkatërrojnë Teatrin” ndërkohë që i ka thënë Kumbaros që të shkojë dhe të përqafojë ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri.

Kjo deklaratë vjen pas pjesëmarrjes së Tahirit në Kuvend, ku ministrja nuk u kursye me përqafime me të.

Cilat ishin fjalët në vesh të saj me Saimirin mbetet ende e pazbuluar.

 Ndërkohë, në fotot e mëposhtme, vërehet deputetja Mimi Kodheli, ministret Lindita Nikolla dhe Mirela Kumbaro që përqafojnë Tahirin

Modifikuar më Hënë, 07 May 2018 13:10

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Rrezikojnë falimentimin!Rita Ora dhe Dua Lipa kërkojnë ndihmë

Lifestyle

Rrezikojnë falimentimin!Rita Ora dhe Dua Lipa kërkojnë ndihmë

Dy këngëtaret e famshme shqiptare, Dua Lipa dhe Rita Ora, u janë bashkuar kolegëve Ed Sheeran, The Rolling Stones, Sir Paul McCartney dhe 1.500 këngëtarëve të tjerë, për të nënshkruar...

Aksident në rrugën e Zall Bastarit në Tiranë, mjeti del nga rruga, ndërron jetë pasagjeri 24- vjeçar

Kronikë

Aksident në rrugën e Zall Bastarit në Tiranë, mjeti del nga rruga, ndërron jetë pasagjeri 24- vjeçar

  TIRANANjë aksident me vdekje ka ndodhur në rrugën e Zallbastarit në Tiranë teksa ka ndërruar jetë një pasagjer 24- vjeçar. Saktësisht, një mjet ka dalë nga rruga tek vendi I quajtur...

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

Aktualitet

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

  Aktori i mirënjohur Zef Deda ka folur hapur për mënyrën e aktrimit të artistëve të rinj sot. Ai është shprehur se sot aktorët nuk bëjnë për të qeshur pasi libretisti që...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!