Studentja shtang Vlahutin-in: E meritojmë ne qeverisjen nga bandat?!

Hënë, 07 May 2018 13:33

Një pyetje e një studenteje në Shkodër ka shtangur sot drejtuesen e delegacionit të Bashkimit Europian në Shqipëri, Romana Vlahutin. Studentja e Universitetit të Shkodrës ka marrë fjalën gjatë një bashkëbisedimi dhe ka pyetur ambasadoren: Ju thatë dje se shqiptarët e meritojnë Europën, por a meritojnë shqiptarët të kenë një qeveri që udhëhiqet nga banda kriminale?

Në përgjigje të pyetjes Vlahutin u shpreh se ajo ndodhej prej 5 vitesh në Shqipëri dhe i ka ndjekur së bashku me kolegët zgjedhjet, por shtoi se është populli shqiptar ai që zgjedh qeveritë. Ambasadorja e BE-së u shpreh se populli duhet t’i shtyjë të zgjedhurit të mbajnë përgjegjësi.

Nga dita në ditë revolta e shqiptarëve ndjehet kudo. Të rinjtë dhe të rejat nuk mund ta tolerojnë më këtë situatë në të cilën po e zhyt vendin kjo qeveri, edhe me mbështetjen dhe apo thjesht me heshtjen e disa  prej ndërkombëtarëve këtu. hqiptarët e kanë vrarë frikën. Studentja nga Shkodra sot na tregoi se shqiptarët po thonë ‘boll më’.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

HASHIM THACI DHE EDI RAMA DUHET TE JAPIN DOREHEQJE DHE TE GJYKOHEN PER TRADHETI KOMBETARE!

Politikë

HASHIM THACI DHE EDI RAMA DUHET TE JAPIN DOREHEQJE DHE TE GJYKOHEN PER TRADHETI KOMBETARE!

Nga Aleksander Biberaj HASHIM THACI DHE EDI RAMA DUHET TE JAPIN DOREHEQJE DHE TE GJYKOHEN PER TRADHETI KOMBETAR! QEVERIA HOTI E PROJEKTUAR NGA HASHIM THACI SI QEVERI KURBAN KOLABORACIONISTE E SERBISE...

Ish-ministri:Rama dhe Thaçi, më keq se kriminelë lufte

Politikë

Ish-ministri:Rama dhe Thaçi, më keq se kriminelë lufte

Skandali i shkëmbimit të territoreve mori të tjera përmasa ditët e fundit, pas komenteve të bëra nga ish-këshilltari për sigurinë në SHBA, John Bolton. Ndërkohë ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, thotë...

Pecnikaj:KUJT MUND TI THËRRASIM PËR NDIHMË, SEPSE QEVERIA JONË NA KA ABANDONUAR.

Politikë

Pecnikaj:KUJT MUND TI THËRRASIM PËR NDIHMË, SEPSE QEVERIA JONË NA KA ABANDONUAR.

Nga Ilir PecnikajNjë tjetër bluzë e bardhë ndërroi jetë sot. Që në fillim të marsit i kam kërkuar ministres “ruaj bluzat e bardha sepse do të bien si birilat”. Çfarë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!