Ministri gjerman ia thotë në sy Ramës: Duhet të bëni shumë më tepër

Premte, 11 May 2018 18:30

Ministri gjerman për Europën, në Zyrën Federale për Punë të Jashtme, Michael Roth, ndodhet në Shqipëri, ku është takuar me kryeministrin Edi Rama.

Pas takimit, ai ka shkruar në profilin e tij në Twitter, se duhet bërë shumë më tepër nga se çfarë është bërë deri tani nga qeveria.

“Një takim shumë i mirë me Kryeministrin Rama. Përpjekjet për ecurinë e reformave të qeverisë po ecin mirë. Megjithatë duhet bërë shumë më tepër. Le të vazhdojmë. Mund të mbështeteni te ne”, shkroi në “Twitter” Roth.

I dërguari i Merkel, do të takohet edhe me kreun PD-së Lulzim Bashën, ndërsa ditën e nesërme do pritet nga Ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

“I bija telefonit, nuk ma hapte. Mora vesh se vajza kishte tentuar t’i jepte fund jetës”

Aktualitet

“I bija telefonit, nuk ma hapte. Mora vesh se vajza kishte tentuar t’i jepte fund jetës”

Në rubrikën “Ka një mesazh për ty” në Tv Klan, Shqipja rrëfeu në studio se kur vajza e saj ishte 15 vjeç vendosi ta martonte. Gjërat po shkonin mirë deri...

VIDEO-PREKËSE/U diagnostikua me sëmundje të rëndë, nëna i vendos djalit dhe nuses unazat në emision

Aktualitet

VIDEO-PREKËSE/U diagnostikua me sëmundje të rëndë, nëna i vendos djalit dhe nuses unazat në emision

Rubrika ”Ka një mesazh për ty” në Tv Klan ka sjellë sot historinë e dhimbshme të zonjës Valbona. Ajo është diagnostikuar me një sëmundje tumorale dhe prej disa vitesh është...

FOTO/ Ngricat dhe bora, ARRSH informon për dy akset në Veri

Aktualitet

FOTO/ Ngricat dhe bora, ARRSH informon për dy akset në Veri

Autoriteti Rrugor Shqiptar informon lidhur me dy akse në Veri, Kukës- Fushë Arrëz dhe Fushë- Arrëz Pukë duke thënë se qarkullimin vijon normalisht. Pasi këto dy akse ishin problematike për shkak...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!