Berisha: Kunata e Ditzi Bushati merret pedagoge jashtë çdo kriteri

Premte, 11 May 2018 17:58

Ish-kryeministri Sali Berisha ka denoncuar ditën e sotme Ministrin e Jashtëm, Ditmir Bushatin, për të cilin thotë se ka punësuar jashtë çdo kriteri si pedagoge në Elbasan, kunatën e tij.

Duke publikuar një mesazh që ia kanë dërguar, Berisha sqaron se kunata e Bushati nuk as mesataren e duhur as për tu futur në konkurimi, e jo më të emërohet pedagoge. 

Reagimi i Berishës

Kunata e Ditzi Bushati merret pedagoge jashte cdo kriteri!

Lexoni mesazhin e pedagogut dixhital. sb

“Doktor pershendetje!

Dekani dhe Shefja e dep Gazetarise zbatuan urdherat e D. Bushatit dhe Nikolles.
Te dy kane firmosur marrjen ne pune si pedagoge te kunates se Ditmir Bushatit E. Gugu dhe ish drejtuesen e Drejtorise Arsimore ne Elbasan J. Cungu me urdher te Nikolles. Me ndihmen e Rektorit.
Gjithcka me procedura konkuruese formale.
Madje kunata e Ditmirit nuk ka as mesataren e universitetit sa duhet dhe duhet te mos ishte fare as ne konkurim.
Per ti hapur vend larguan dy prof.dr:
T. Plangarica e B. Suta, nen kercenimin e ndjekjes penale sepse nuk kishin kontrate mqs punon jashte Shqiperise si lektore.”

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Italia dhuron 65 milionë euro për rindërtimin në Shqipëri

Politikë

Italia dhuron 65 milionë euro për rindërtimin në Shqipëri

Italia dhuron një shumë të madh për procesin e rindërtimit në Shqipëri. Fqinjët kanë dhuruar plot 65 milionë euro për të ndihmuar popullin shqiptar, që sipas ministrit të jashtëm italian...

U gjet i lidhur dhe me katër brinjë të thyera, shqiptarët vjedhin dhe rrahin brutalisht italianin

Kronikë

U gjet i lidhur dhe me katër brinjë të thyera, shqiptarët vjedhin dhe rrahin brutalisht italianin

Katër shqiptarë u arrestuan për grabitje ndaj një 85-vjeçari në Lignano, në mbrëmjen vonë të së enjtes Shqiptarët aktualisht mbahen në burgun e Udine. Viktima e sulmit është shtetasi italian, Giuseppe Spartà...

E frikshme! Koronavirusi “gjunjëzon” botën, po shkon në 2 mijë numri i viktimave

Globi

E frikshme! Koronavirusi “gjunjëzon” botën, po shkon në 2 mijë numri i viktimave

Autoritetet shëndetësore në Kinë njoftuan sot se numri i të infektuarve me koronavirus ka shkuar në mbi 70 mijë, ndërsa numri i të vdekurve është rreth 1 mijë e 800...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!