Dekanati i Fakultetit të Histori - Filologjisë i është bashkuar sot protestës së studentëve. Në një deklaratë, të publikuar në…
NGA KASTRIOT ISLAMI   Propozimi i Ramës për min istër të ri të Jashtëm ishte në fakt vetëm “gjethja e…
Deputeti i PD-së, Luciano Boçi ka reaguar ditën e sotme lidhur me protesta e studentëve, duke zbuluar mashtrimet e kryeministrit…
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale i ka kthyer përgjigje deklaratës së Ramës së pak…
Lealba Pelinku, drejtuesja e Departamentit Antikorrupsion në Partinë Demokratike, në një deklaratë për mediat deklaroi se Edi Rama ka paracaktuar…
Banorët e Bregut të Lumit vijojnë protestën e tyre për të mbrojtur shtëpitë e tyre të cilat janë paralajmëruar se…
Nga Avokat Naim Hasani A e ka luksin Shqipëria të organizoje një Samit të dytë të Diasporës, kësaj here në…
Kthimi pas i emrit të Gent Cakajt si ministër i Jashtëm nga Presidenti Ilir Meta ka bërë që Edi Rama…
Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar nje mesazh, qe i ka ardhur nga Franca.  Mesazhi i plotë:    Mesazh nga Parisi!…
Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar me anë të një postimi Facebook ku shprehet se qeveria…
Ish-presidenti Bujar Nishani e ka cilësuar Gent Cakajn një djalosh pa asnjë formim diplomatik dhe i papërshtatshëm për të marrë…
Nga Sali Berisha Te dashur miq, ngjarjet e te premtes se zeze te dates 11 janar 2019 kane shkaktuar zemerim…

Lajmet e fundit

EMRI/ Arrestohet pas 20 vitesh shqiptari, transportonte drogë në vitin 1997 në Itali

Aktualitet

EMRI/ Arrestohet pas 20 vitesh shqiptari, transportonte drogë në vitin 1997 në Itali

Një shqiptar i arratisur prej më shumë se 20 vitesh pas dy dënimesh për trafik droge, është arrestuar nga policia italiane në Napoli. Mihallaq Boraku, 49 vjeç, me origjinë shqiptare u...

Në krye të Federatës Vatra zgjidhet për herë të parë një shqiptar nga Kosova. Ilmi Berisha shpalos vizionin: Do mbështesim çdo lider nga Tirana e Prishtina

Aktualitet

Në krye të Federatës Vatra zgjidhet për herë të parë një shqiptar nga Kosova. Ilmi Berisha shpalos vizionin: Do mbështesim çdo lider nga Tirana e Prishtina

Në krye të Federatës Panshqiptare Vatra në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, është zgjedhur Ilmi Berisha, shqiptaro-amerikani i parë nga Kosovë që drejton këtë federatë në mbi 100 vite të...

Kush është këngëtarja, me makinën e së cilës u rrëmbye Jak Prenga në Kamëz?

Aktualitet

Kush është këngëtarja, me makinën e së cilës u rrëmbye Jak Prenga në Kamëz?

 Në një kohë kur vendet e tjera punojnë për të përsosur teknikat e edukimit dhe zhvillimit të të vegjëlve në kopshte e çerdhe, vendi ynë nuk siguron dot kushtet bazike. Gati...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!