Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka bërë publike një dokument që tregon se afati për tenderin  e shpalluar nga bashkia…
Eksperti gjerman Bodo Weber, një nga njohësit më të mirë të Ballkanit, ka folur për gazetën Express në lidhje me…
Pas takimit të kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe aleatëve të tij me Presidentin e Republikës, Ilir Meta, pritet…
Vendet e Bashkimit Europian mbeten thellësisht të ndara kur bie fjala për nisjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e…
Ashtu siç e kishte paralajmëruar, Presidenti Ilir Meta do të kallëzojë sot penalisht kreun e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi,…
Me një ekip teknikësh, opozita e bashkuar iu përgjigj sot ftesës së OSBE-së për Reformën Zgjedhore. Partia Demokratike ka bërë…
Kreu i opozitës së Bashkuar Lulzim Basha duke folur për mediat gjatë mesditës së sotme është shprehur se ka gati…
Presidenca ka zbardhur konkluzionet e takimit me krerët e partive politike, të cilët braktisën Parlamentin. Institucioni i kreut të shtetit…
Kryetari i opozitës Lulzim Basha ka treguar për mediat se për çfarë u diskutua në takimin që ai dhe krerët…
Presidenti i Republikës, Ilir Meta e nisi mëngjesin e së martës me një takim me krerët e opozitës së bashkuar,…
“BalkanWeb” ka zbardhur detaje të reja nga takimi 90-minutësh i Presidentit të Republikës, Ilir Meta, me krerët e opozitës së…
Tatimi për të dypunësuarit që do të aplikohet vitin e ardhshëm ka shkaktuar tronditje në masë tek shtresat më të varfra…

Lajmet e fundit

“8 Marsi”, ish-deputetja e LSI: Një ditë reflektimi! Nuk jeni vetëm do të vazhdojmë te luftojmë se bashku, kundër diskriminimit

Politikë

“8 Marsi”, ish-deputetja e LSI: Një ditë reflektimi! Nuk jeni vetëm do të vazhdojmë te luftojmë se bashku, kundër diskriminimit

  Ish-deputetja e LSI-së Erisa Xhixho thotë se ky 8 mars duhet të jetë një ditë reflektimi për sa shumë meritojnë dhe sa pak marrin gratë.   Në një postim në “Facebook”, Xhixho...

Emrat që ikin e vijnë nga lista e PS në 7 qarqe

Politikë

Emrat që ikin e vijnë nga lista e PS në 7 qarqe

  Ora 19:30 do ta gjej shtabin elektoral socialist dhe kryesinë e partisë përballë Edi Ramës në finalizimin e listës së kandidatëve për deputetë që do t’i shkojnë KQZ-së. Strategjia e...

Kandidati i LSI-së, Lefter Maliqi: Në Berat fitojmë 5 me 2

Politikë

Kandidati i LSI-së, Lefter Maliqi: Në Berat fitojmë 5 me 2

  Këtë të hënë Lëvizja Socialiste për Integrim publikoi listat e plota për kandidatët në 12 qarqet e vendit. Në listën e Beratit është edhe deputeti Lefter Maliqi, i cili në...