Një biznesmen ka denoncuar nëpërmjet pamjeve filmike dhunën që ushtron Policia e Shtetit ndaj tij në favor të një biznesi…
Nga Artur Malaj Gjyqtarë të padenjë ... Vendimi i drejtë (nëse i duhet Edi Ramës)! Gjyqtari që dha votën deçzive…
Kreu i opozitës Lulzim Basha, në një intervistë për News 24 ka komentuar situatën politike në vend. I pyetur për…
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në një intervistë ekskluzive për News24, është shprehur për herë të parë se nuk…
Kreu i PD Lulzim Basha në një intervistë ekskluzive për gazetarin e News24, Osman Stafa deklaron për herë të parë se nuk…
Eurodeputetja suedeze, me origjinë shqiptare, Arba Kokalari, deklaroi gjatë seancës plenare të Parlamentit Europian se është thellësisht e zhgënjyer nga…
Ish-deputeti i PD, Flamur Noka, i ftuar në ”A2Cnn”, theksoi se Partia Demokratike nuk e njeh komisionin e reformës zgjedhore,…
Nga Tritan Shehu Kryeministri perdor “reformen zgjedhore” si “mbreti lakuriq”....Reforma zgjedhore nuk mund te zgjidhe krizen e nuk mund te…
Nga Gazment Bardhi Shqipëria është me fat që ka kaq shumë miq dhe mbështetje në rrugën e integrimit europian! Mirënjohje…
Nga Qamil Gjyrezi Në zgjedhjet kombëtare, mashtrimi i suksesshëm zgjedhor mund të ketë efektin e një “grushti shteti ose korrupsioni…
Nga Kreshnik Çollaku Per #Maxhoritar te paster 100%.Edhe nje here per sistemin e zgjedhjeve. Cdo zgjedhje eshte gare. Problemi me i madh…
Raporti ndërkombëtar për klimën e biznesit në Shqipëri e rendit vendin tonë në nivele më të këqija se 7 vite…

Lajmet e fundit

Vrasje në Durrës, 32-vjeçari qëllohet me breshëri kallashnikovi gjatë konfliktit

Kronikë

Vrasje në Durrës, 32-vjeçari qëllohet me breshëri kallashnikovi gjatë konfliktit

    DURRËS Policia njofton se një vrasje me armë zjarri ka ndodhur sot pasdite në lagjen numër 16 në Durrës.   Sipas policisë, 32-vjeçari Edmir Bregu me emër të ndryshuar në Ilir Kuçi ...

Dita Ndërkombëtare e Edukimit, Xhixho: LSI trajtim të barabartë ndaj të rinjve. Qeveria Rama nuk ka politika stimuluese

Politikë

Dita Ndërkombëtare e Edukimit, Xhixho: LSI trajtim të barabartë ndaj të rinjve. Qeveria Rama nuk ka politika stimuluese

  Ish-deputetja dhe nënkryetarja e LSI-së, Erisa Xhixho në Ditën Ndërkombëtare të Edukimit, përcjell ndër të tjera një mesazh sensibilizues e shpresëdhënës, veçanërisht për gratë dhe vajzat. ””M’u desh shumë kohë...

LSI kallëzim penal ndaj drejtoreshës së Tatimeve, Shehaj: Biznesi i saj veprime antiligjore në disa institucione shtetërore

Politikë

LSI kallëzim penal ndaj drejtoreshës së Tatimeve, Shehaj: Biznesi i saj veprime antiligjore në disa institucione shtetërore

  Lëvizja Socialiste për Integrim paralajmëroi të dielën një kallëzim penal ndaj Drejtoreshës së Përgjithshme të Tatimeve e cila përmes biznesit të saj kryente veprime antiligjore në disa institucione shtetërore. Në...