Ka dështuar për herë të tretë seanca ndaj Klement Balilit në Gjykatën e Apelit dhe shkak mësohet se është bërë…
Ka dështuar për herë të tretë seanca ndaj Klement Balilit në Gjykatën e Apelit dhe shkak mësohet se është bërë…
Ambasadori i Bashkimit Europian në Tiranë, Luigi Soreca në një konferencë për mediat nga zyra e BE tha se çështja…
Nga Petrit Vasili: Fakte të reja!! Pluralizmin në Shqipëri e bëri Edi Rama!? Duke qenë edhe Skënderbe dihet që edhe…
Nga Tritan Shehu Parodia e konstituimit te “kryetareve” te bashkive po e evidenton kete! Kjo parodi tragjike mund te evitohej…
Nga Ylli Manjani: Deklarimi i tij për veten se “unë e solla pluralizmin dhe demokracinë”, provohet sot! Prova më e…
Ka reaguar ashpër nënkryetari demokrat Edi Paloka pas sulmit me policë që i është bërë bashkisë së Devollit dhe ku…
Ka reaguar ish deputeti demokrat Endri Hasa pas situatës së tensionuar në Devoll ku forca të shumta policie kanë rrethuar…
Kreu i PD-se, Lulzim Basha ka reaguar ashpër pas situates me te fundit ne Bashkine e Devollit, ku kryetari i…
Ditën e sotme, në Teatrin Kombëtar u shfaq papritur ambasadorja franceze Vasak, e cila zhvilloi takim me anëtarë të Aleancës…
Nga Sali Berisha   (Pjesa e tretë, e fundit) Ne krye te kesaj pergjigje, date 21 korrik 2019, theksova se akuza…
Reagimi i plotë i Arben Malaj, ish-ministër dhe ish-deputet i PS: Kur të tjerët do ta fillojnë ta braktisin sapo…

Lajmet e fundit

Çështja e detit në Hagë, ish-ministrja e LSI: Nxjerrë në pah se ku qëndron ngërçi i bisedimeve, Rama me dy fytyra

Politikë

Çështja e detit në Hagë, ish-ministrja e LSI: Nxjerrë në pah se ku qëndron ngërçi i bisedimeve, Rama me dy fytyra

  Ish-ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha ka reaguar në lidhje me marrëveshjen e detit mes Greqisë dhe Shqipërisë, ku çështja do të shkojë në Gjykata e Hagës. Përmes një mesazhi në ‘Facebook’...

Spahiu: Bashkia e Tiranës është kthyer në abuzuesen më të madhe të fondeve publike dhe taksave të rritura

Politikë

Spahiu: Bashkia e Tiranës është kthyer në abuzuesen më të madhe të fondeve publike dhe taksave të rritura

  Eksperti i ekonomisë njëherësh dhe kryetar i Lëvizjes Socialiste për Integrim për Tiranën, Përparim Spahiu deklaron se përmes reformës territoriale, Bashkitë, sidomos kjo e Tiranës, janë kthyer në abuzuesit më...

“Çdokush duhet të jetë krenar për suksesin e saj”, ish-deputetja serbe vlerëson këngëtaren Dua Lipa, ja mesazhi i saj

Lifestyle

“Çdokush duhet të jetë krenar për suksesin e saj”, ish-deputetja serbe vlerëson këngëtaren Dua Lipa, ja mesazhi i saj

Ish-deputetja serbe Rada Trajkoviç ka vlerësuar këngëtaren me origjinë shqiptare, Dua Lipa, duke thënë se çdo kush nga Kosova, serb apo shqiptar duhet të jetë krenar me suksesin që ajo...