Ashtu siç deklaronte përpara vendimit të opozitës së bashkuar për të braktisur parlamentin, se nuk e kanë seriozisht, edhe për…
Situata politike në vend, ka bërë bashkë Forumin e Dhomave të Tregtisë dhe Shoqatat e Sipërmarrjes private të dalin në…
Ish-deputeti i PD-së Ervin Salianji ka qenë sërish sot në gjykatë për një tjetër përballje me socialistët. Bëhet fjalë për…
Një denoncim nga Durrësi ka mbërritur në  adresë të ish Kryeministrit Berisha mbi ngjarjen e rëndë ku humbi jetën një…
"E patë qytetërimin, njerëzit? Ishte në tentativë skandali, dhe dy veta dhanë dorëheqjen. Nuk pritën gjykatat, ata, se gjerat zgjidhen…
Deri në 1,4 milionë shqiptarë do të votojnë me karta identiteti teknikisht të skaduara në zgjedhjet lokale të qershorit. Ky…
Nga Tanush Çaushi   Tashmë është përsosur deri në detajet më të imta thirrja e shqiptuar nga Noli në Parlamentin…
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta në Ditën e Jetimëve ka bërë apel me qëllim për të punuar për integrimin e…
Kryeministri i Greqisë, Aleksis Tsipras ka dhënë një intervistë për Financial Times, në të cilën shpjegon pse ai kërkon një…
Kryedemokrati Lulzim Basha gjatë vizitës në Londër ka dhënë një intervistë për BBC World ku ka folur për situatën në…
Një litër naftë në Shqipëri kushton sot 1.61 euro, duke u renditur në vlerë absolute e 11-a më e shtrenjtë në Europë, pas shteteve të tilla si Norvegjia,…
Pjesëmarrja e Bindjes Demokratike në zgjedhjet vendore të 30 qershorit ka hapur edhe një betejë të ashpër me Partinë Demokratike,…

Lajmet e fundit

Situatë shqetësuese në Meksikë, parakalon Italinë për numrin e viktimave nga COVID-19, të infektuar rreth 300 mijë

Globi

Situatë shqetësuese në Meksikë, parakalon Italinë për numrin e viktimave nga COVID-19, të infektuar rreth 300 mijë

Meksika ka parakaluar Italinë sa i përket numrit të viktimave nga COVID-19. Plot 35 mijë të vdekur numëron sot Meksika gjatë pandemisë teksa të infektuar gjithashtu ka më shumë se...

‘’Pa maskë dhe distancë’’, Vasili:Pse Manastirliu ka frikë të gjobisë Veliajn? Prandaj askush nuk i beson dhe dëgjon këta

Politikë

‘’Pa maskë dhe distancë’’, Vasili:Pse Manastirliu ka frikë të gjobisë Veliajn? Prandaj askush nuk i beson dhe dëgjon këta

  Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili ka publikuar disa foto ku kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj në takimet më të fundit të tij shfaqet pa maskë dhe nuk mban distancim social. Vasili...

Denoncimi i PD: Skandal tek kopshti ‘4 Stinët’ në Tiranë, bashkia fshehu rastin me COVID-19, prokuroria të hetojë

Politikë

Denoncimi i PD: Skandal tek kopshti ‘4 Stinët’ në Tiranë, bashkia fshehu rastin me COVID-19, prokuroria të hetojë

  Partia Demokratike i bëri thirrje prokurorisë që të hetojë në lidhje me rastin e mbylljes së kopshtit ‘4 Stinët’ në Tiranë, pas rasteve që u shfaqën me koronavirus. Në një dalje...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!