Nga Ilir Nikolla Nuk ishte shumë surprizë për mua lajmi se vota popullore e Shqipërisë në votimin e Eurovizionit të…
Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, e cila ndodhet në Itali, do të zhvillojë një takim pasditen e sotme me emigrantët…
Kancelarja gjermane Angela Merkel deklaroi nga Zagrebi i Kroacisë se Gjermania mbështet perspektivën evropiane të Ballkanit Perëndimor. Duke folur të…
Austria po shkon në zgjedhje të parakohshme pas skandalit të blerjes së votave. Është e njëjta situatë si në Shqipëri,…
Pjesë nga intervista e Nënkryetares së LSI-së për ‘Report Tv’ Arrestimi i ViosanësUnë dua të sjell në vëmendje edhe një…
Është koha për të qenë të sinqertë. Nga pikëpamja e formës, e kësaj forme të bekuar që solli kaq të…
Pas skandalit me publikimin e videos, ku zëvendës-kancelari austriak, Heinz-Christian Strache, tregohet i gatshëm që t’i japë një oligarkeje ruse…
Duke qenë se çdo vit raportohen 120 raste fëmijësh të humbur, këto shifra janë një kambanë alarmi, kështu anëtarë të…
Banorët e “Astirit” vijojnë protestat e tyre kundër shembjes së banesave dhe bizneseve të cilat preken nga projekti i “Unazës…
Kreu i PD Lulzim Basha nga Londra, ku po zhvillon takime të rëndësishme në parlamentin britanik, u shpreh se në…
Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili ka akuzuar kryeministrin Edi Rama për humbjen në gjykatën e arbitrazhit të 140 milionë eurove…
Gazetari Ylli Dylgjeri ka ironizuar me daklaratën e sotme të Ramës se do të ndalonte marrjen e vizave nga BE…

Lajmet e fundit

Situatë shqetësuese në Meksikë, parakalon Italinë për numrin e viktimave nga COVID-19, të infektuar rreth 300 mijë

Globi

Situatë shqetësuese në Meksikë, parakalon Italinë për numrin e viktimave nga COVID-19, të infektuar rreth 300 mijë

Meksika ka parakaluar Italinë sa i përket numrit të viktimave nga COVID-19. Plot 35 mijë të vdekur numëron sot Meksika gjatë pandemisë teksa të infektuar gjithashtu ka më shumë se...

‘’Pa maskë dhe distancë’’, Vasili:Pse Manastirliu ka frikë të gjobisë Veliajn? Prandaj askush nuk i beson dhe dëgjon këta

Politikë

‘’Pa maskë dhe distancë’’, Vasili:Pse Manastirliu ka frikë të gjobisë Veliajn? Prandaj askush nuk i beson dhe dëgjon këta

  Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili ka publikuar disa foto ku kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj në takimet më të fundit të tij shfaqet pa maskë dhe nuk mban distancim social. Vasili...

Denoncimi i PD: Skandal tek kopshti ‘4 Stinët’ në Tiranë, bashkia fshehu rastin me COVID-19, prokuroria të hetojë

Politikë

Denoncimi i PD: Skandal tek kopshti ‘4 Stinët’ në Tiranë, bashkia fshehu rastin me COVID-19, prokuroria të hetojë

  Partia Demokratike i bëri thirrje prokurorisë që të hetojë në lidhje me rastin e mbylljes së kopshtit ‘4 Stinët’ në Tiranë, pas rasteve që u shfaqën me koronavirus. Në një dalje...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!