Protesta për mbrojtjen e Teatrit Kombëtar ditën e enjte do të zhvendoset para parlamentit. Ka ditë që artistët dhe aktivistët…
Deputeti i PS-së Spartak Braho ka përfunduar në spital për shkak të problemeve shëndetësore. Pas vizitës së parë të bërë…
Pasi mbesa e shokut Zeqi Agolli, shtëpia e të cilit ka qenë “bazë e rëndësishme e luftës”, sepse ka strehuar…
Kryetari i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, ka paralajmëruar se me situatën ku ndodhet vendi jemi…
Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, në një postim në rrjetet sociale ka reaguar ashpër ndaj sjelljes së Erion Veliajt me…
Nga frika se vonesat në procesin e vetingut do të dëmtojnë rëndë të gjitha rezultatet e dobishme që mund të…
  Për herë të parë në historinë e shtetit shqiptar nga viti 1912 (përjashto vitet 1919-1920 kur për specifikën e…
Dita e Pavarësisë së SHBA-ve, 4 Korriku, po afron dhe Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha është bërë pjesë e…
Shqiptarët janë habitur sot nga show i kryeministrit Edi Rama për të dekoruar katër ambasadorë me motivacionin e suksesit të…
Aktorët që nuk u blenë dhe nuk u bënë pjesë e pazarit të pista të Ramës dhe Veliajt për Teatrin…
A ju kujtohet që në vitet ‘90 ka qenë shumë i përhapur fjala “sekser”? Tani sikur është harruar, aq sa…
Departamenti Amerikan i Shtetit publikoi të enjten Raportin e vitit 2018 për Trafikimin e Qenieve Njerëzore ku qeverisja Rama denoncohet…

Lajmet e fundit

Çifti i të moshuarve shërohet nga koronavirusi

Aktualitet

Çifti i të moshuarve shërohet nga koronavirusi

Një çift të moshuarish në Korçë kanë dalë nga spitali sepse kanë marrë veten pasi u infektuan me COVID-19.Lajmin e mirë e dha Drejtori i Spitalit të Korçës, Litian Broka...

‘Zoti P’/ Italiani 101-vjeçar që i mbijetoi Holokaustit, gripit Spanjoll dhe COVID-19?!

Globi

‘Zoti P’/ Italiani 101-vjeçar që i mbijetoi Holokaustit, gripit Spanjoll dhe COVID-19?!

Një burrë 101-vjeçar, i identifikuar si ‘Zoti P’ është liruar nga izolimi pasi u shërua nga COVID-19 në qytetin italian të Riminit. Ai është një i mbijetuar nga Lufta e...

Lefter Maliqi këshillon Ramën: Populli ta dha “timonin” dhe “tepsinë”, bëj mirë, të gjesh mirë…

Politikë

Lefter Maliqi këshillon Ramën: Populli ta dha “timonin” dhe “tepsinë”, bëj mirë, të gjesh mirë…

Deputeti Lefter Maliqi ka reaguar në lidhje me paketën ekonomike të qeverisë Rama për të ndihmuar familjet në nevojë dhe të vetëpunësuarit apo të punësuarit në biznesin e vogël në...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!