Partia Demokratike ka finalizuar draftin që ndalon simbolet komuniste. Në një nga pikat thelbësore të draftit kërkohet ndalimi me ligj…
Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit Kombëtar, një grupim artistësh e qytetarësh kundër vendimit të qeverisë për prishjen e godinës së…
Flamur Noka ka dhënë një deklaratë nga selia blu, ku ka komentuar sërish çështjen Tahiri. Ai e ka konsideruar dorëheqjen…
Një krahasim për dy stadiumet për të kuptuar se si vidhen shqiptarët. Stadiumi i ri në Konia të Turqisë sapo…
Një pyetje e një studenteje në Shkodër ka shtangur sot drejtuesen e delegacionit të Bashkimit Europian në Shqipëri, Romana Vlahutin.…
 Komisioni i Edukimit dhe Mjeteve të Komunikimit dhe Kulturës po zhvillon një seancë dëgjimore në lidhje me ccështjen e Teatrit.…
Rama është “i famshëm” për hipokrizinë dhe dyfytyrësinë e tij, por tani lojën me dy standarde po e ndjek edhe…
Ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro ka treguar mungesë serioziteti në seancën e sotme që po zhvillohet nga Komisioni i Edukimit…
Prej vitesh ndikimi dhe influenca në Ballkan e “sulltanit” Erdogan, i cili ëndërron krijimin e sulltanatit osman, ka kohë që…
Sot dorëzohet kërkesa për të shpallur vakant mandatin e deputetit nga i cili hoqi dorë Saimir Tahiri. Mësohet se kërkesa…
Drejtuesi i Departamentit të Mjedisit në Partinë Demokratike, Jamarber Malltezi ka zbuluar një e-mail që është dërguar nga deputeti i…
Në ambientet e presidencës është hapur ekspozita e artistit nga Librazhdi, Gëzim Hidri, i cili njihet ndryshe si mjeshtër i…

Lajmet e fundit

Italia dhuron 65 milionë euro për rindërtimin në Shqipëri

Politikë

Italia dhuron 65 milionë euro për rindërtimin në Shqipëri

Italia dhuron një shumë të madh për procesin e rindërtimit në Shqipëri. Fqinjët kanë dhuruar plot 65 milionë euro për të ndihmuar popullin shqiptar, që sipas ministrit të jashtëm italian...

U gjet i lidhur dhe me katër brinjë të thyera, shqiptarët vjedhin dhe rrahin brutalisht italianin

Kronikë

U gjet i lidhur dhe me katër brinjë të thyera, shqiptarët vjedhin dhe rrahin brutalisht italianin

Katër shqiptarë u arrestuan për grabitje ndaj një 85-vjeçari në Lignano, në mbrëmjen vonë të së enjtes Shqiptarët aktualisht mbahen në burgun e Udine. Viktima e sulmit është shtetasi italian, Giuseppe Spartà...

E frikshme! Koronavirusi “gjunjëzon” botën, po shkon në 2 mijë numri i viktimave

Globi

E frikshme! Koronavirusi “gjunjëzon” botën, po shkon në 2 mijë numri i viktimave

Autoritetet shëndetësore në Kinë njoftuan sot se numri i të infektuarve me koronavirus ka shkuar në mbi 70 mijë, ndërsa numri i të vdekurve është rreth 1 mijë e 800...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!