Deputetja e Partisë Demokratike, Fatbardha Kadiu, ka deklaruar se buxheti i shtetit humbi 3.6 miliardë lekë për shkak të qarkullimit…
Kreu i Grupit të PD-së, Edmond Spaho, i vetmi që është i pranishëm në seancën parlamentar, ka kërkuar anulimin e…
Ditën e sotme opozita nuk do të jetë e pranishme në seancën parlamentare. Nga të dhënat e para bëhet me…
Në “Ceremoninë e Inaugurimit të Presidentit të Turqisë”, Recep Tayyip Erdoğan do të marrin pjesë 22 presidentë, 28 kryeministra dhe…
Nga Genc Juka Ish-Drejtor i AKU-së Lajmet sensacionale në opinionin publik kanë afektuar edhe sektorin e sigurisë ushqimore. Kur lajmet…
Ngjarja e Dhërmiut tani kur sezoni turistik po shënon kulmin është oguri më i keq, dhe tregues se Shqipëria është…
Ngjarja e rendë kriminale, ku dy banda u përplasën me armë zjarri në një lokal nate në zonën e Dhërmiut,…
Kryeministri Edi Rama ka nisur një dalje para popullit prej disa muajsh, të quajtur “llogaridhënies”. Por në fakt, daljet e…
Pak ditë më parë, kryeprokurorja e Përkohshme Arta Marku, kishte radhën për të dalë përpara Vettingut. Të gjithë e dinë…
Nga Gazmend Cufaj Partia Demokratike, dega Britani e Madhe në mbledhjen e saj të fundit të muajit qershor ka zhvilluar…
Ish-presidenti Bujar Nishani ka dhënë një përgjigje ditën e sotme për një shkrim, shpifës të gazetës Tema në drejtim të…
Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar ditën e sotme një video, ku duket policia e cila po nxjerrë nga pronat e…

Lajmet e fundit

Përjetësisht në Memorien Shqiptare, "Bllaca ‘99", krimet e padënura!

Bota Shqiptare

Përjetësisht në Memorien Shqiptare, "Bllaca ‘99", krimet e padënura!

Nga Jahja LLUKA Me ndryshimet kushtuese të imponuara nga Serbia, më 23 mars 1989 në Kuvendin Krahinës së Kosovës do të ndryshojë edhe Kushtetuta e vitit 1974, me çka u suprimua...

Kosharja e lavdisë dhe krenarisë kombëtare

Bota Shqiptare

Kosharja e lavdisë dhe krenarisë kombëtare

Nga Skënder MULLIQI Lufta në Kosharën Legjendare , do të mbetet data më e ndritur e historisë së re të shqiptarëve.Për herë të parë i thye kufiri shqiptaro-shqiptarë ,pas 50 vitësh...

Pranuan të paguajnë karantinën, futen në atdhe 8 shqiptarë

Aktualitet

Pranuan të paguajnë karantinën, futen në atdhe 8 shqiptarë

Tetë shqiptarë të cilët ishin bllokuar në tokën neutrale midis Greqisë dhe Shqipërisëm janë lejuar ditën e sotme të kalojnë doganën e Kapshticës për tu futur në atdhe.  Ata janë lejuar...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!