×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 44

Tirana zyrtare është radhitur pro mbështetësve të ndërhyrjes ushtarake në Siri që u ndërmor mëngjesin e sotëm nga Shtetet e…
Pas Partisë Demokratike, edhe LSI ka reaguar ditën e sotme lidhur me sulmin e SHBA, Francës dhe Britanisë ndaj Sirisë.…
Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar ditën e sotme lidhur me sulmet që SHBA, Britania dhe Franca kanë ndërmarrë kundër regjimit…
Pas reagimit të Presidentit të Shtetit, Ilir Meta, në mbështetje të sulmeve nga SHBA, Britania dhe Franca, kundër Sirisë, ka…
Disa orë pasi SHBA, Franca dhe Britania lëshuan raketa drejt Sirisë kundër regjimit të Asaditi, ka ardhur edhe reagimi i…
Ditën kur opozita shqiptare qëlloi me miell dhe ujë ndaj kryeministrit Edi Rama, në Kuvendin e Shqipërisë kanë hyrë oficerë…
Pas deklaratës së bërë një ditë më parë nga kryeministri Edi Rama se beson amerikanin dhe kroatin, duke iu referuar…
I ftuar në edicionin e lajmeve në televizionin Klan , kryeministri Edi Rama i pyetur se çfarë donte të thoshte…
Kryeministri Edi Rama i është trembur protestave që opozita do të organizojë ditën e  shtunë në Shkodër. Edhe pse në…
Përplasjet dhe incidentet e prodhuara gjatë seancës së kësaj të enjteje në Parlament kanë shtyrë Byronë e Kuvendit të përjashtojë…
kryeminstri Edi Rama dhe Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, gjatë një seance parlamentare, ku është debatuar në lidhje me arrestimin…
Në korridoret e politikës dhe medias, prej kohësh qarkullojnë zëra për një ftohje të raporteve mes kryeministrit Edi Rama dhe…

Lajmet e fundit

Kreshnik Spahiu quajti shitësit ‘katundarë’/ Sejko: Ata nuk shitën një vend në gjykatë si ty për 50 mijë euro

Politikë

Kreshnik Spahiu quajti shitësit ‘katundarë’/ Sejko: Ata nuk shitën një vend në gjykatë si ty për 50 mijë euro

  Ish-nënkryeari i KLD-së Kreshnik Spahiu, me anë të një statusi në “Facebook” ka sharë dhe ofenduar rëndë shitësit, duke i quajtur ata “katundarë”. Spahiu shkon edhe më tej në imagjinatën e...

‘Mos u dorëzo bisha’, Ballist Morina mbështet Sali Berishën pas replikave me Yuri Kim

Politikë

‘Mos u dorëzo bisha’, Ballist Morina mbështet Sali Berishën pas replikave me Yuri Kim

  Që kur ish-kryeministri i vendit Sali Berisha u shpall ‘non grata’ nga DASH, të shumtë kanë qenë përkrahësit dhe simpantizantët që i kanë dhënë kurajo që të vazhdojë betejat. Sot, Berisha...

Bie numri i doktorantëve të rinj, pas 2018 tre herë më pak diploma

Aktualitet

Bie numri i doktorantëve të rinj, pas 2018 tre herë më pak diploma

  Numri i të diplomuarve me doktoraturë ka pësuar rënie vitet e fundit si rrjedhojë e bllokimit të studimeve në këtë cikël nga sektori publik. Të dhënat e INSTAT tregojnë se tre...