Organizata “Reporterët pa kufij”, me seli në Paris, në raportin e fundit veçon rastin kur, kryeministri Edi Rama, sulmoi gazetarët…
Deputeti i Partisë Demokratike, Edi Paloka, i ka kthyer përgjigje Eduart Selamit i cili krahasonte PD-në me PS-në.  Paloka ka…
Ambasadorja e BE-së në Tiranë, Romana Vlahutin në prezantimin që i ka bërë sot progres-raportit para Komisionit të Integrimit në…
Ish-kryeministri, Sali Berisha thotë se Liri Belishova duhet nderuar pasi kërkoi ndjesë për krimet e komunizmit. Duke u kthyer përgjigje…
Kryeministri ynë nuk rri dot pa u bërë qesharak në çdo vizitë që bën jashtë vendit. Edhe pse ndodhet në…
Edhe pse u bë pjesë e festimit absurd të mazhorancës se një ‘vendim historik’ tashmë ishte marrë dhe Shqipëria kishte…
Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji, nëpërmjet një dalje për mediat nga Selia e PD-së ka denoncuar edhe një herë…
Nëpërmjet një statusi në rrjetin social në Facebook ish Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, ka shkruar mbi kërdinë që qeveria…
Ka pasur një reagim të ashpër nga ana e tij ministrit të Tregtisë dhe Industrisë të Kosovës, Bajram Hasani, sipas…
Petrit Vasili kreu i grupit parlamentar të LSI-së nëpërmjet një statusi në faqen e tij në rrjetin social ‘Facebook’ ka…
Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar mbrëmjen e sotme një mesazh të qytetarit dixhital, ku denoncon kreun e Fondit të Sigurimit…
Në momentin e ngritjes së grupit të punës për ndryshimet në statutin e Partisë Demokratike, mësohet janë zhvilluar negociatat me…

Lajmet e fundit

Edhe Llogaraja mbulohet nga borë e dendur, fshati pa energji elektrike

Aktualitet

Edhe Llogaraja mbulohet nga borë e dendur, fshati pa energji elektrike

  Reshje dëbore ka pasur edhe në Llogara gjatë orëve të mbrëmjes dhe në orët e para . Temperaturat e ulëta kanë bërë që fshati turistik i Llogarasë të zgjohen në...

Erdhi dimri/Java nis me shi dhe dëborë në zonat malore, temperaturat do të zbresin deri në -8 gradë celsius

Moti

Erdhi dimri/Java nis me shi dhe dëborë në zonat malore, temperaturat do të zbresin deri në -8 gradë celsius

  Vendi ynë gjatë kësaj jave do të jetë nën mbizotërimin e kushteve të paqëndrueshme atmosferike, që do të sjellin reshje shiu gjatë ditës së sotme, por edhe në vijim pritet...

U fut në tualet ti shpëtonte flakëve, si humbi jetën vajza 12 vjeçe

Kronikë

U fut në tualet ti shpëtonte flakëve, si humbi jetën vajza 12 vjeçe

  Të tjera detaje janë bërë të ditura në lidhje me vdekjen e 12-vjeçares në Derviçan të Gjirokastrës, banesa e të cilës u përfshi nga flakët. Shkak i zjarri në banesë është...