Dua Lipa fiton çmimin e rëndësishëm

Saturday, 06 July 2019 15:26

Këngëtarja kosovare, Dua Lipa ka fituar çmimin “Artistja më e mirë femër” në  ’02 Silver Clef Awards’ në Londër. Dua Lipa është shprehur se albumi i saj i ri do të vijë së shpejti.

Ylli i popit tregoi se ndihej e nervozuar për albumin e ri në tapetin e kuq të Nordoff Robins’ Silver Clef Aëards ku fitoi çmimin ‘best female’. “Jam shumë e lumtur,”-tha Dua për BBC. “Dhe jam shumë nervoze.”

Këngëtarja ka regjistruar këngë me Pharrell Williams, Nile Rodgers, Diplo dhe Tove Lo. “Tani kam një ide shumë të qartë për atë që po bëj dhe çfarë dua të them. Gjërat për të cilat nuk kam frikë,”-shtoi Dua. “Me muzikën, dua të sigurohem që fansat të jenë një hapësirë të sigurtë ku mund të vijnë për të dëgjuar muzikë. Kjo është me të vërtetë e rëndësishme për mua”-shtoi këngëtarja.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

28 nëntori ditë pushimi edhe në Kosovë

Bota Shqiptare

28 nëntori ditë pushimi edhe në Kosovë

Kryeministri në largim i Kosovës Ramush Haradinaj, me rastin e Ditës së Flamurit dhe mbështetur në Ligjin për Festat Zyrtare, ka marrë vendim që 28 Nëntori, të shpallet ditë pushimi...

Emilia Clarke tregon presionin për të aktruar nudo

Show-biz

Emilia Clarke tregon presionin për të aktruar nudo

Roli i Emilia Clarke si Daenerys Targaryen në “Game of Thrones” filloi me shumë skena nudo, të cilat sezon pas sezoni erdhën duke u pakësuar. Pas sezonit të parë, ndikuar...

Vajza, kjo është mosha ideale për të mbetur shtatzënë

Lifestyle

Vajza, kjo është mosha ideale për të mbetur shtatzënë

Shoqëria jonë shpesh menjëherë pas zyrtarizimit të një lidhjeje,martesa e fëmija janë dy hapat që normalizojnë jetën në çift. Pa këto, diçka nuk shkon. Nëse pikërisht kjo gjë ju shqetëson...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!