Pse Meghan Markle mban gjithnjë të njëjtin pozicion duarsh në daljet e saj publike

Premte, 23 August 2019 16:19

Meghan Markle është kthyer në një nga gratë më të komentuar në botë, sidomos në Britaninë e Madhe. Çdo dalje e saj publike, çdo veprim a reagim, kthehet në lajm. Së fundmi ajo ka qenë në shënjestrën e mediave, njëherë për marrëdhënien me pjesën tjetër të familjes mbretërore, e tanimë për udhëtimet me avionin privat.

Por kësaj radhe nuk do flasim për skandalet që përfliten në media por për një sjellje të saj që ka rënë në sy të analistëve të gjuhës së trupit.

Pozicioni i duarve të saj. Dukesha e Sussex mban gjithë kohës duart në të njëjtin pozicion. Sipas “Cosmopolitan” kur një person gjen një pozicion që trupi zë rehat, atëherë kjo gjë kthehet në ves dhe bëhet diçka e përhershme. Të njëjtën gjë bën dhe Kate Middleton në daljet e saj.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

FOTO/ Do transportonte të sëmurin në spital në Tiranë, ambulanca del nga rruga në Lushnjë, vdes pacienti, plagoset shoferi

Aktualitet

FOTO/ Do transportonte të sëmurin në spital në Tiranë, ambulanca del nga rruga në Lushnjë, vdes pacienti, plagoset shoferi

Një aksident tragjik ka ndodhur në aksin Fier- Lushnje teksa një ambulancë ka dalë nga rruga dhe ka ndërruar jetë pikërisht pacienti që ndodhej brenda. Aksidenti ka ndodhur saktësisht në fshatin...

Koronavirusi/ 5 mënyra se si shtetet europiane po lehtësojnë kufizimet

Aktualitet

Koronavirusi/ 5 mënyra se si shtetet europiane po lehtësojnë kufizimet

Evropa po hapet gjithnjë e më shumë, me qytetarët e saj duke shijuar liritë që humbën gjatë pandemisë koronavirus. Shtrirja e masave lehtësuese ndryshon në çdo shtet, por këtu janë disa...

1 në 5 të dioplomuar, mbetet pa punë – Arsimi profesional/ Raporti: Tregu i punës, i dobët

Aktualitet

1 në 5 të dioplomuar, mbetet pa punë – Arsimi profesional/ Raporti: Tregu i punës, i dobët

1 në 5 të diplomuar në shkollat profesionale në vend, apo 20 për qind, mbeten të papunë. Çka do të thotë se tregu i punës në Shqipëri është relativisht i...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!