A e dini sa ishte shuma marramendëse që fitoi Dua Lipa gjatë vitit 2018?

E Enjte, 10 October 2019 10:35

Këngëtarja shqiptare e cila ka një karrierë shumë të suksesshme jashtë vendit , tashmë njihet nga e gjithë bota. Ajo ka publikuar shumë projekte muzikore vitin e kaluar të cilët u pëlqyen mjaft nga publiku dhe nga fansat e artistes 24-vjeçare.

Dua dhe pse është në moshë të vogël ka fituar shifra marramendëse nga projektet e saj muzikore. Ajo fitoi 9 milionë fonde vitin e kaluar falë karrierës së saj muzikore por dhe marrëveshjeve fitimprurëse të disa markave.

Bilanci i një viti më parë ishte 2.9 milionë pas publikimit të albumit të saj të titulluar me emrin e saj. Por, këngëtarja shqiptare e cila jeton në Britani të Madhe, bëri marrëveshje me Jaguar dhe Adidas si dhe kishte më shumë se 80 koncerte.

Ajo gjithashtu lëshoi hitin si IDGAF, Electricity dhe One Kiss, që ishin në vendin e parë për tetë javë. Dua, e cila tani është në lidhje me modelin 20 vjeçar, Anwar Hadid, po vazhdon marrëveshjet e mëdha si kjo e fundit duke u bërë fytyra e parfumit të fundit të Saint Laurent dhe me një gamë veshjesh për Pepe Jeans.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

U kapën në Bari, gjatë megaoperacionit të policisë italiane/ Zbardhen emrat e dy shqiptarëve

Aktualitet

U kapën në Bari, gjatë megaoperacionit të policisë italiane/ Zbardhen emrat e dy shqiptarëve

Mediat fqinje kanë zbardhur emrat e dy shqiptarëve të arrestuar, nga policia italiane në San Salvo, pas megaoperacionit të kryer në Bari. Bëhet e ditur se shqiptarët e arrestuar janë Denis Bimi...

Humbi djalin 2 vjeçar nga zjarri/ Babai i 8 fëmijëve: Isha në punë kur më thanë ka rënë zjarr

Aktualitet

Humbi djalin 2 vjeçar nga zjarri/ Babai i 8 fëmijëve: Isha në punë kur më thanë ka rënë zjarr

Në banesë ndodhej vetëm nëna e tij me vajzën disa muajshe, ndërsa i ati ishte duke mbledhur kanoçe për të siguruar ushqim për 8 fëmijët e tij. Shkaqet e zjarrit...

Aksion i gjerë në Tiranë e disa qytete, kapet drogë në formë çokollate, në pranga 4 anëtarë të një grupi kriminal

Aktualitet

Aksion i gjerë në Tiranë e disa qytete, kapet drogë në formë çokollate, në pranga 4 anëtarë të një grupi kriminal

Një operacion i gjerë policor po zhvillohet në Tiranë dhe disa qytete të tjera, për goditjen e grupeve kriminale të trafikut të drogës. Gazetarja Dorjana Bezat raporton për “BalkanWeb” se nga super-aksioni policor...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!