Rita Ora takon familjen mbretërore, këngëtarja shqiptare pjesë e mbrëmjes së bamirësisë (Foto)

E Enjte, 14 November 2019 17:01

Dje është zhvilluar mbrëmja gala e bamirësisë në Londër, pjesë e të cilës kanë qenë emrat më të njohur të artit si dhe familja mbretërore. Në këtë event ka qenë e pranishme dhe këngëtarja me origjinë shqiptare, Rita Ora.

28-vjecarja me anë të një postimi në “Instagram”, ka shprehur mirënjohjen për ftesën që iu bë, dhe se sa emocionues ka qenë për të takimi me Princ William

“Faleminderit që më ftuat @centrepointuk. Puna juaj ndihmon të rinjtë e pastrehë. Ndihem e nderuar, që pata mundësinë të takoj, Lartëmadhërinë e tij, Princ Ëilliam e të dëgjoja fjalimin e tij rreth shëndetit mendor”, ka shkruar ajo bashkangjitur me foton e publikuar.

Përveç Rita Orës, ishin të ftuar edhe shumë emra të tjerë të njohur si Ellen DeGeneres, Ellie Goulding, Lady Kittu Spencer, nëna e këngëtares Vera Ora etj.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Tregime të moshës së rinisë/Mbresa nga libri ”I tillë jam”, i prozatorit shqiptaro-amerikan, Shefqet Meko

Kulturë

Tregime të moshës së rinisë/Mbresa nga libri ”I tillë jam”, i prozatorit shqiptaro-amerikan, Shefqet Meko

TREGIME TË MOSHËS SË RINISË – Mbresa nga libri ” I tillë jam”, i prozatorit shqiptaro-amerikan, Shefqet Meko- PROMOTED CONTENT     Nga Fuat Memelli Boston-SHBA Kisha lexuar plot shkrime të Shefqet Mekos, qysh kur ai hyri...

Pesë kuzhinierë shqiptarë bëhen bashkë në Itali, ja gjesti mbresëlënës që bëjnë për të prekurit nga tërmeti

Aktualitet

Pesë kuzhinierë shqiptarë bëhen bashkë në Itali, ja gjesti mbresëlënës që bëjnë për të prekurit nga tërmeti

Pesë kuzhinierë shqiptarë do të gatuajnë në San Martino për familjet e prekura nga tërmeti. Nisma pritet të ndërmerret nga data 26 deri në 31 Janar në restorantin San Giminiano.  Mediat...

Merr flakë në lëvizje autobusi urban në Tiranë

Aktualitet

Merr flakë në lëvizje autobusi urban në Tiranë

Një autobus që kryente shërbimin urban në Tiranë ka marrë flakë në orët e pasdites. Autobusi mësohet se i përkiste linjës Kamzë-Tiranë.     Urbani ka marrë flakën në pjesën e pasme të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!