Ja kur do të performojë Arilena Ara në Eurovizion 2020...

E Enjte, 30 Janar 2020 09:11

Këtë vit festivali i madh i Eurovizionit do të mbahet në Hollandë. 5 vendet që do të hyjnë automatikisht në finale janë Gjermania, Italia, Franca, Spanja dhe Mbretëria e Bashkuar. Kjo pasi këto vende janë kontribuesit më të mëdhenj financiarë të Unionit Europian të Transmetuesve që prodhon Eurovizionin. Po ashtu, automatikisht në finale shkon edhe Hollanda, si fituese e vitit të kaluar shkruan Class.
Më në fund, është hedhur edhe shorti që vendos se kur do të performojë secili shtet. Shqipëria, e përfaqësuar nga Arilena Ara me këngën “Shaj”, do të performojë në pjesën e dytë të gjysmëfinales së dytë.

Renditja e plotë vijon si më poshtë.
Nata e parë gjysmëfinale
Gjysma e parë:
Maqedonia e Veriut
Bjellorusia
Lituania
Suedia
Sllovenia
Australia
Irlanda
Rusia

Gjysma e dytë:
Norvegjia
Qipro
Kroacia
Azerbajxhani
Malta
Izraeli
Ukraina

 
 

Rumania
Belgjika

Nata e dytë gjysmëfinale
Gjysma e parë
Austria
Moldavia
Polonia
San Marino
Serbia
Islanda
Republika Çeke
Greqia
Estonia

Gjysma e dytë:
Danimarka
Bullgaria
Zvicra
Finlanda
Armenia
Letonia
Gjeorgjia
Portugalia
Shqipëria

Login to post comments

Lajmet e fundit

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Politikë

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Nga Onelda Zefi: Vendoset veto ne lulishten e vetme qe ka ngelur ne zonen e Parafabrikateve tek Rr:Llambi Bonata ne Kombinat. Shikoni sesi Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin...

Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.

Politikë

Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.

Nga Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.Prej dy ditesh ne Hotel “Tirana” po zhvillon punimet, e ndare ne dy auditore, Konferenca e Pare Nderkombetare, njekohesisht dhe...

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Sport

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Shqipëria u kualifikua për herë të dytë në historinë e saj, në një kampionat Europian.   Kuqezinjtë i mbyllën kualifikueset në vendin e parë, duke lënë pas kombëtare të forta si Çekia...