×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 44

Zbulohet shkaku i vdekjes së DJ Avicii, e vërteta do t’ju trondisë të gjithëve...!

E Enjte, 26 Prill 2018 19:51

Më në fund janë zbuluar shkaqet e vdekjes së DJ të famshëm, Avicii.

Suedezi, emri i vërtetë i të cilit ishte Tim Bergling dhe që fitoi famë ndërkombëtare me këngët “Hey Brother”, “The Nights” dhe “You Make Me”, u gjet i vdekur në Muscat, Oman të premten, më 20 prill.

Familja e tij 'konfirmoi' se DJ-në ndërkombëtare bëri vetëvrasje.

Avicci ishte vetëm 28 vjeç, kur lajmi i trishtuar i vdekjes së tij u njoftua nga përfaqësuesit e tij.

Familja e tij lëshoi një deklaratë sot duke thënë:

“Timu ynë i dashur ishte një kërkues, një shpirt artistik i brishtë, që kërkonte përgjigje për pyetjet ekzistenciale. Një perfeksionist mbi suksesin, i cili udhëtoi dhe punoi shumë me një ritëm, që çoi në stres ekstrem.

Kur ai ndaloi turnetë, ai donte të gjente një ekuilibër në jetë për të qenë i lumtur dhe të ishte në gjendje të bënte atë që ai e donte më së shumti - muzikë.

Ai me të vërtetë luftonte me mendimet për kuptimin, jetën, lumturinë.

Ai nuk mundi të vazhdonte më”.

Deklarata vazhdoi:

“Ai donte të gjente paqe. Tim nuk ishte bërë për makinën e biznesit, në të cilën e gjeti veten; ai ishte një djalë i ndjeshëm, i cili i donte fansat e tij, por i shmangej vëmendjes.

Tim, do të jesh përgjithmonë i dashur dhe fatkeqësisht i humbur. Personi që ishe dhe muzika jote do ta mbajnë gjallë kujtesën tënde.

Ne Të duam ty,

Familja jote.

Kujtojmë se Avicci u gjet i vdekur në Muscat, Oman këtë të premte pasdite lokale kohë, 20 prill.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Publikohen pamjet e parcelave me kanabis/ Gazetarja: Bima është në proces tharje, shumë shpejt do trafikohet drejt BE

Kronikë

Publikohen pamjet e parcelave me kanabis/ Gazetarja: Bima është në proces tharje, shumë shpejt do trafikohet drejt BE

Fenomeni i kanabizimit të vendit vazhdon të jetë prezent në territorin shqiptar. Mbrëmjen e sotme emisioni “Në shënjestër”, në News24, ka publikuar pamje nga një kapanon, ku kultivohet dhe thahet...

Ndoka: Rama ka shumë frikë Berishën, Basha pa marrë divorcin u martua me Edin

Politikë

Ndoka: Rama ka shumë frikë Berishën, Basha pa marrë divorcin u martua me Edin

  Ish-kreu i Partisë Demokristiane, Nard Ndoka teksa komentoi deklaratën e Sali Berishës se ky i fundit do të garojë për të qenë sërish në krye të PD-së, pohoi se kryeministri...

Ironia e Manjanit: Pesë dështimet e Bashës! Trupi i tij u bë autostradë...

Politikë

Ironia e Manjanit: Pesë dështimet e Bashës! Trupi i tij u bë autostradë...

  Nga Ylli Manjani 1. Do kufizonte mandatin e kryeministrit. Jo më shumë se 2 mandate. Por nuk kufizon dot mandatin e vet në parti. Ka hyrë tek i treti pasi humbi...