Einxhel Shkira:" S’jam e tillë, skam ato parime në jetë", ja çfarë e acaroi prezantuesen

E Enjte, 26 Prill 2018 20:15

Einxhel Shkira është një nga vajzat më të sinqerta të ekraneve shqiptare, ku shpesh është sulmuar për mendimet e saj realite.

Së fundmi gjatë një interviste të saj në emisionin ‘’ Top shoë magazine” bukuroshja është shprehur se dashuria nuk është ashtu siç e përshkruajnë pasi ka edhe një lloj interesi por mediat e kanë sulmuar duke e kthyer mendimin e saj në një kontekst krejt tjetër.

Për këtë arsye Einxhel nëpërmjet një statusi të gjatë ka sqaruar të gjithë ndjekësit e saj se mediat kanë shtrembëruar të vërtetën.

Ja çfarë shkruan ajo:

Hapni syt dhe veshet!!

  • Une jam mesuar te abuzohet me ato qe them apo bej dhe te trajtohen si lajm pa e vrar trurin qe po shtremberohet jo vetem e verteta por dhe imazhi apo karakteri im,qe ne shumicen e rasteve eshte shume larg asaj qe shkruani ju..
    Por te jesh aq i paaft sa te besh lajmin,te vesh linkun e emisionit poshte per lexuesin dhe si gazetar mos e kesh marr mundimin ta ndjekesh as vet,qe te dalesh ne konkluzionin e asaj qe kam deklaruar eshte totalisht joprofesionale dhe absolutisht amatoreske!!Kushdo qoft ai qe ben lajme dhe i kushton disa minuta,mund ti harxhonte dhe 3min te tjera te mirinformohej sepse per ato pak minuta qe ti pertove te shohesh cfar them une,kam per borxh te duroj nje opinion te ter qe ashtu si ju e merrni shabllon e beni lajm,ata e marrin per te mireqene!!
    Qe keshtu te dashur shikues,ajo cka une kam then eshte krejt e kunderta e interpretimit qe eshte ber(per te cilin jo se me plas shume)por sjam une e atill,e skam ato parime ne jete!Sepse jam nder te pakta“pjeshka”qe punoj gjith diten per leket e mia dhe spres nga askush tme jape qoft dhe 1qindark,e serisht jam une ajo qe sdo pranoja kurre te mbaja une te dashurin me lek e jo sepse me dhimbsen leket por me dhimbset vetja ime dhe mundi sa per te ndejtur me nje parazit qe ska lek as per kafen e vet.Skam pretenduar kurr tme mbaj njeri,por te gjithe ata qe me sulmuan me moral te tregohen te sinqert e te pranojne se asnjeri nga ne nuk i lutet zotit qe te dashurohet me nje fukara,nese ndodh ashtu ka qen kismet,por nje te paaft per vete sdo e mbaja dot prane sado ta doja sepse kam alergji nga ata qe sjan te zotet as per veten e tyre,jo per mua,se un ia dal vet mban vetes time sic kam ber/bej/do te bej gjithe jeten!!Sa per dashurine,sigurisht qe eshte interes,rri me dike qe dua pra me intereson dikush specifik sepse ai me ben te ndjej per te!Nuk rri me dike qe sdua sepse skam interes te rri me dike qe s’ndiej!Besoj e vut re qe dhe pa dal une ne perfundime fjala interes ishte e pranishme!Njeriu sben asgje pa interes dhe qe te kuptoni qart interesi seshte ne kontekstin te shfrytezosh dike por te kenaqesh veten me pranin,ngrohtesin ose lumturin qe te ofron Ai/Ajo!!👍🏼🙌
Modifikuar më E Enjte, 26 Prill 2018 20:18

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Publikohen pamjet e parcelave me kanabis/ Gazetarja: Bima është në proces tharje, shumë shpejt do trafikohet drejt BE

Kronikë

Publikohen pamjet e parcelave me kanabis/ Gazetarja: Bima është në proces tharje, shumë shpejt do trafikohet drejt BE

Fenomeni i kanabizimit të vendit vazhdon të jetë prezent në territorin shqiptar. Mbrëmjen e sotme emisioni “Në shënjestër”, në News24, ka publikuar pamje nga një kapanon, ku kultivohet dhe thahet...

Ndoka: Rama ka shumë frikë Berishën, Basha pa marrë divorcin u martua me Edin

Politikë

Ndoka: Rama ka shumë frikë Berishën, Basha pa marrë divorcin u martua me Edin

  Ish-kreu i Partisë Demokristiane, Nard Ndoka teksa komentoi deklaratën e Sali Berishës se ky i fundit do të garojë për të qenë sërish në krye të PD-së, pohoi se kryeministri...

Ironia e Manjanit: Pesë dështimet e Bashës! Trupi i tij u bë autostradë...

Politikë

Ironia e Manjanit: Pesë dështimet e Bashës! Trupi i tij u bë autostradë...

  Nga Ylli Manjani 1. Do kufizonte mandatin e kryeministrit. Jo më shumë se 2 mandate. Por nuk kufizon dot mandatin e vet në parti. Ka hyrë tek i treti pasi humbi...