Kylie më e paguara e familjes Kardashian

Premte, 04 May 2018 19:35

Rrjetet sociale kanë qenë gjithnjë pjesë integrale e aktivitetit të Kylie Jenner dhe tani janë më të vlefshme se kurrë.

Mund të jetë pjesëtarja më e vogël e klanit Kardashian-Jenner, por 20-vjeçarja Kylie është bërë në pak kohë më e paguara e familjes, pikërisht prej medies sociale.
Sipas kompanisë “D’Marie Analytics”, Jenner është e para e familjes që e ka rritur vlerën e saj, me rreth 1 milion dollarë për postime, përmes portofolit të medies sociale.

Pra, çdo postim në “Instagram” ose hashtag (#) i postuar në “Instagram”, “Snapchat” apo “Twitter” mbi Jenner vlen ekuivalentin e 1 milion dollarë shpenzime publike tradicionale, falë ndjekjes në rrjetet sociale dhe biznesit të saj.

Kompania analitike bëri të ditur se roli i Jenner si “influencer” me vlerë tepër të lartë në rrjetet sociale mbahej më parë vetëm nga Beyonce.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

LIVE INTER-JUVENTUS/ Festë zikaltër në stadium, Xheko tund rrjetën

Sport

LIVE INTER-JUVENTUS/ Festë zikaltër në stadium, Xheko tund rrjetën

  Sot luhet në stadiumin “Giuseppe Meazza”, derbi i Italisë, Inter-Juventus, e vlefshme për javën e 9 të Serisë A italiane Interi do të kërkojë ringritjen pas humbjes që pësoi javën...

“Der Spiegel” paralajmëron: Në Ballkan po lind një konflikt i ri, pasojat për Europën do të jenë të mëdha

Globi

“Der Spiegel” paralajmëron: Në Ballkan po lind një konflikt i ri, pasojat për Europën do të jenë të mëdha

    Revista gjermane “Der Spiegel” i ka kushtuar një shkrim situatës në Ballkan. “Lideri i serbëve të Bosnjës dhe anëtar i kryesisë së Bosnjë-Hercegovinës kërcënon prej vitesh se do të shkatërrojë shtetin...

Ilir Kulla te darka e ditëlindjes së yllit mediatik italian, Mara Venier.Në darkë edhe Carrisi, Parieti, Marcuzzi dhe Ferrili

Lifestyle

Ilir Kulla te darka e ditëlindjes së yllit mediatik italian, Mara Venier.Në darkë edhe Carrisi, Parieti, Marcuzzi dhe Ferrili

  Fotolajm/Analisti i njohur shqiptar Ilir Kulla në darkën e ditëlindjes se yllit mediatik italian Mara Venier, sëbashku me Alessia Marcuzzi, Alba Parieti, Sabrina Ferrili dhe Albano Carrisi