Dhurata e Macron për dasmën mbretërore e veçantë

Saturday, 12 May 2018 12:31

Data 19 e këtij muaji sjell dhe eventin e shumëpritur të vitit. Princi Harry do ta kurorëzojë dashurinë me Meghan Markle nëpërmjet ceremonisë martesore, që pritet të ndiqet nga e gjithë bota.

E sa për detajet lidhur me dasmën rojale, kemi dëgjuar shumë (shumë!)
Këtë herë, është mësuar një tjetër fakt interesant lidhur me eventin.

Presidenti francez do t’i përgatisë çiftit një dhuratë me një temë mjaft të veçantë: atë të James Bond! Me anë të firmës luksoze S.T. Dupont, Macron ka vendosur t’i dhurojë Harry-t në veçanti një valixhe (të supozuar) udhëtimi, ku gjenden një kuti e artë cigaresh, çakmak, stilolapsa dhe peceta, të gjitha të stmaposura me klas me logon e 007.

Duke qenë se çifti i ka të gjitha, një dhuratë kaq simbolike do të gëzojë Harry-n pa masë, edhe pse ky i fundit ka hequr dorë nga tymosja, për të respektuar dëshirën e Markle.
Kur i ke të gjitha, vështirë se mund të presësh dhurata ‘uau’ nga të ftuarit. Probleme princërish e dukeshash…

Modifikuar më Saturday, 12 May 2018 12:34

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Edhe Llogaraja mbulohet nga borë e dendur, fshati pa energji elektrike

Aktualitet

Edhe Llogaraja mbulohet nga borë e dendur, fshati pa energji elektrike

  Reshje dëbore ka pasur edhe në Llogara gjatë orëve të mbrëmjes dhe në orët e para . Temperaturat e ulëta kanë bërë që fshati turistik i Llogarasë të zgjohen në...

Erdhi dimri/Java nis me shi dhe dëborë në zonat malore, temperaturat do të zbresin deri në -8 gradë celsius

Moti

Erdhi dimri/Java nis me shi dhe dëborë në zonat malore, temperaturat do të zbresin deri në -8 gradë celsius

  Vendi ynë gjatë kësaj jave do të jetë nën mbizotërimin e kushteve të paqëndrueshme atmosferike, që do të sjellin reshje shiu gjatë ditës së sotme, por edhe në vijim pritet...

U fut në tualet ti shpëtonte flakëve, si humbi jetën vajza 12 vjeçe

Kronikë

U fut në tualet ti shpëtonte flakëve, si humbi jetën vajza 12 vjeçe

  Të tjera detaje janë bërë të ditura në lidhje me vdekjen e 12-vjeçares në Derviçan të Gjirokastrës, banesa e të cilës u përfshi nga flakët. Shkak i zjarri në banesë është...