Erdogan pengon dasmën e aktores turke

Saturday, 12 May 2018 11:49

E njohur në Shqipëri me emrin Xhemre, Oyku Karayel është një nga aktoret më të dashura turke.

Karayel kishte planifikuar që në qershor të këtij viti të celebronte dashurinë e saj por gjërat për të nuk kanë shkuar sipas planeve dhe kjo për shkak të Presidentit Erdogan.

Vendimi i fundit i Presidentit turk për të çuar vendin në zgjedhje të parakohshme presidenciale dhe parlamentare, më 24 qershor, ka bërë që aktorja e njohur të ndryshojë planet sepse presidenti nuk ka lejuar të tjera evenimente të rëndësishme në prag të zgjedhjeve.

Karayel dhe Bonomo po bëheshin gati për të kurorëzuar dashurinë e tyre në muajin qershor, por pas caktimit të datës së zgjedhjeve, çifti e ka shtyrë dasmën më 14 korrik.

Martesa e çifti të njohur do të ketë plot 300 të ftuar, mes të cilëve miq të ngushtë dhe personazhe të njohur të aktores dhe këngëtarit.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Edhe Llogaraja mbulohet nga borë e dendur, fshati pa energji elektrike

Aktualitet

Edhe Llogaraja mbulohet nga borë e dendur, fshati pa energji elektrike

  Reshje dëbore ka pasur edhe në Llogara gjatë orëve të mbrëmjes dhe në orët e para . Temperaturat e ulëta kanë bërë që fshati turistik i Llogarasë të zgjohen në...

Erdhi dimri/Java nis me shi dhe dëborë në zonat malore, temperaturat do të zbresin deri në -8 gradë celsius

Moti

Erdhi dimri/Java nis me shi dhe dëborë në zonat malore, temperaturat do të zbresin deri në -8 gradë celsius

  Vendi ynë gjatë kësaj jave do të jetë nën mbizotërimin e kushteve të paqëndrueshme atmosferike, që do të sjellin reshje shiu gjatë ditës së sotme, por edhe në vijim pritet...

U fut në tualet ti shpëtonte flakëve, si humbi jetën vajza 12 vjeçe

Kronikë

U fut në tualet ti shpëtonte flakëve, si humbi jetën vajza 12 vjeçe

  Të tjera detaje janë bërë të ditura në lidhje me vdekjen e 12-vjeçares në Derviçan të Gjirokastrës, banesa e të cilës u përfshi nga flakët. Shkak i zjarri në banesë është...