Të dielën, më 17 nëntor, do të mbahet ceremonia e përurimit të stadiumit të ri Arena Kombëtare, ku djemtë e…
Aktorja turke Meltem Miraloglu i habiti të gjithë kur një muaj më parë kurorëzoi në martesë dashurinë me miliarderin amerikan…
Në Las Vegas u mbajt ceremonia e ndarjes së çmimeve latine Grammy. Këngëtarja spanjolle e popit Rosalia u shpall fituese…
Në People’s Choice Awards, të pranishme ishin Kim, Khloe, Kourtney Kardashian dhe Kris Jenner. Fituan çmimin për serialin më të…
Në podcast-in “Giving back generation” me Raquelle Stevens, Selena Gomez foli ndër të tjera edhe në lidhje me komentet fyese…
Me siguri e mbani mend këngëtaren franceze Indila, kënga e të cilës “Derniere danse” bëri bujë e dëgjohej kudo në…
Dje është zhvilluar mbrëmja gala e bamirësisë në Londër, pjesë e të cilës kanë qenë emrat më të njohur të…
Anjola Hamzaj është një ndër spikeret më simpatike të lajmeve, në ekranet shqiptare. Ajo gjithmonë ka tërhequr vëmendjen e të…
Këngëtarja, Mariza Ikonomi teksa ka postuar në Instagram dy foto me aktorin e njohur të humorit, Gent Hazizi, i ka…
Reperi amerikan Kodak Black është dënuar me 46 muaj burg pasi u deklarua fajtor për akuzat për armëmbajtje. Albumi i…
Prej kohësh në media thuhet se djali i Arnold Schwarzenegger, Joseph Baena, është në një lidhje me një vajzë shqiptare…
Aktorja e njohur daneze si dhe ish bashkëshortja e Silvestër Stallones, Brigitte Nielsen nuk ka shkuar asnjëherë mirë me ikonën…

Lajmet e fundit

Horoskopi për ditën e sotme, 26 janar 2020

Horoskopi

Horoskopi për ditën e sotme, 26 janar 2020

Dashi Emocionet e tepërta mund të ndikojnë negativisht në sistemin tuaj nervor. Përpiquni t’iu përshtateni nevojave familjare. Partneri/partnerja juaj mund të ndihen të parëndësishëm krah jush sot, për shkak të axhendës...

“SHBA vlerëson përpjekjet e Kinës për të ndaluar përhapjen e koronavirusit”

Globi

“SHBA vlerëson përpjekjet e Kinës për të ndaluar përhapjen e koronavirusit”

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump deklaroi se vlerëson përpjekjet e qeverisë kineze për të ndaluar përhapjen e koronavirusit (2019-nCoV) i cili është shfaqur fillimisht në qytetin Wuhan të Kinës Në një...

Po heshtim, po ikim dhe po vdesim për së gjalli…?!

Bota Shqiptare

Po heshtim, po ikim dhe po vdesim për së gjalli…?!

Nga Skënder MULLIQI Të gjithë i kemi endrrat e jetës. Dikush që ka talent dhe është këmbëngulës , edhe e arrinë synimin e dëshiruar. Kështu mendojnë shumë njerëz të dijës. Edhe...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!