Dënimi i Skëndërbeut, shpresë për ekipet e tjera

Premte, 30 Mars 2018 12:45

Ska asnjë lëvizje në vendimin e UEFA-s për klubin e Skëndërbeut. 10 vite jashtë aktiviteteve Euopiane dhe 1 million euro gjob është dënimi që drejtuesit e këtij institucioni i vendosën korcarëve.

Ky vendim i UEFA-s i ka dhënë shpresa ekipeve të tjera të superligës. Vendi i dytë aktualisht Kukësi ka një shans prej 99% për tu bërë pjesë e “Chapions league”, megjithatë vlen të përmendet që edhe 6 grupet e tjera në renditje të parët synojnë që të kenë pjesëmarrje pas këtij vendimi të UEFA-s.

Me dënimin e Skëndërbeut në fazën paraeliminatore do të shkojnë vendi i 3-të dhe i 4-t, po ashtu edhe fituesja e kupës.

Renditja aktuale në superligë është:

rendtija 12

Modifikuar më Diel, 01 Prill 2018 11:55
Login to post comments

Lajmet e fundit

Siguria e Lojërave Olimpike në Paris

Globi

Siguria e Lojërave Olimpike në Paris

Tre ditë para fillimit të Lojërave Olimpike, ministri i Brendshëm i Francës përshëndeti forcat e rendit siç tha ai “për punën e tyre të palodhur”. Ai tha se përkushtimi i oficerëve...

Ish-komandanti i Gardës në SPAK

Politikë

Ish-komandanti i Gardës në SPAK

  Ish-komandanti i Gardës, Ndrea Prendi Ish-komandanti i Gardës, Ndrea Prendi është paraqitur në SPAK. Paraqitja e tij në SPAK vjen pasi Prokuroria e Posaçme ka nisur hetimet për vrasjen e Aleks...

Çfarë rrezikojnë njerëzit nga produktet kozmetike të kontrabanduara?

Aktualitet

Çfarë rrezikojnë njerëzit nga produktet kozmetike të kontrabanduara?

  Një aksion i policisë të dielën zbuloi mallra kontrabandë në biznesin e fushës së kozmetikës, “Global Cosmetics & Distribution”. Policia njoftoi se në ambientet e biznesit në Tiranë janë gjetur rreth...