Frike nga Covid-19, Kili fut në karantinë yjet që luajnë në europë

E mërkurë, 11 Mars 2020 11:55

Covid-19 nuk është shfaqur ende në pjesën e Amerikës së Jugut por autoritet vendase i druhen përhapjes së këtij virusi nga vendet europiane. Për të shmangur një skenar të tillë nuk kanë ndërmend të kursejnë askënd, as lojtarët më të famshëm. Alexis Sanchez dhe Arturo Vidal do të futen në karantinë menjëherë sapo të zbarkojnë në Kili në kuadër të ndeshjeve eliminatore që kjo përfaqësuese do të zhvilloj për kualifikueset e botërorit, më 26 mars do të luajnë kundër Uruguait.

Për të bërë publik këtë lajm ka menduar Ministri i Shëndetësisë, Santa Jaime Manilich: “Nuk bëjmë asnjë përjashtim në bazë të profesioneve, askush nuk është imun ndaj virusit. Nuk do të ti lëmë të lirë lojtarët gjatë periudhës së grumbullimit, do të izolohen individualisht ose kolektivisht në ambientit e përfaqësueses”, u shpreh ndër të tjera Ministri i Shëndetësisë. Mes lojtarëve të tjerë që mund të futen në karantinë është edhe Gary Medel, mesfushori i Bolonjës.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

220 të sëmurë aktivë, ja si është gjendja e pacientëve në spital

Aktualitet

220 të sëmurë aktivë, ja si është gjendja e pacientëve në spital

Prej dy ditësh numri i rasteve aktive me koronavirus në vendin tonë është rritur. Deri më tani numri i personave aktivë me koronavirus në vendin tonë është 220 raste, kryesisht...

Tragjike në Mamurras, gruaja e ish-boksierit gjendet e djegur në banesë (VIDEO)

Aktualitet

Tragjike në Mamurras, gruaja e ish-boksierit gjendet e djegur në banesë (VIDEO)

Një ngjarje tragjike ka ndodhur sot në Mamurras, ku një 69-vjeçare është gjetur e djegur në banesën e saj, ku jetonte e vetme. Gazetari Elidon Ndreka raporton për ‘BalkanWeb’ se viktima, Gjelina Hoti...

Dërguan afër 4 ton drogë nga Shqipëria në Itali, në pranga shqiptarë e italianë

Kronikë

Dërguan afër 4 ton drogë nga Shqipëria në Itali, në pranga shqiptarë e italianë

BRINDIZI / LECEGuardia Di Finanza e Brindizit në bashkëpunim me Antimafian Italiane të Leces kanë përfunduar me sukses sot në mëngjes operacionin e quajtur “San Silvestro 2018”, që ka cuar...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!