Luhen dy ndeshjet në Champions, ja favoritët për të kaluar në çerekfinale

Tuesday, 10 Mars 2020 10:14

Pavarësisht panikut që po përjeton Europa nga Koronavirusi, UEFA ka vendosur që të luhen dy ndeshjet e kthimit në Champions League.

Sot në orën 21:00 RB Leipzig do të presë Tottenhamin në stadiumin “Red Bull Arena” ndërsa sfida e parë përfundoi 1-0 në favor të skuadrës gjermane.

Paralel edhe në Spanjë do të zhvillohet sfida mes Valencias dhe Atalantës, ku italianët sfidën e parë e fituan me rezultatin thellë 1-4.

Skuadrat do të synojnë të presin dy bileta për në çerekfinale të kompeticionit më të rëndësishëm të futbollit në Europë.

Si pasojë e Koronavirusit, të gjitha sportet në Itali janë pezulluar.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

220 të sëmurë aktivë, ja si është gjendja e pacientëve në spital

Aktualitet

220 të sëmurë aktivë, ja si është gjendja e pacientëve në spital

Prej dy ditësh numri i rasteve aktive me koronavirus në vendin tonë është rritur. Deri më tani numri i personave aktivë me koronavirus në vendin tonë është 220 raste, kryesisht...

Tragjike në Mamurras, gruaja e ish-boksierit gjendet e djegur në banesë (VIDEO)

Aktualitet

Tragjike në Mamurras, gruaja e ish-boksierit gjendet e djegur në banesë (VIDEO)

Një ngjarje tragjike ka ndodhur sot në Mamurras, ku një 69-vjeçare është gjetur e djegur në banesën e saj, ku jetonte e vetme. Gazetari Elidon Ndreka raporton për ‘BalkanWeb’ se viktima, Gjelina Hoti...

Dërguan afër 4 ton drogë nga Shqipëria në Itali, në pranga shqiptarë e italianë

Kronikë

Dërguan afër 4 ton drogë nga Shqipëria në Itali, në pranga shqiptarë e italianë

BRINDIZI / LECEGuardia Di Finanza e Brindizit në bashkëpunim me Antimafian Italiane të Leces kanë përfunduar me sukses sot në mëngjes operacionin e quajtur “San Silvestro 2018”, që ka cuar...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!