FSHF njofton klubet, këtë javë s’ka ndeshje

E Enjte, 07 Mars 2019 11:30

Federata Shqiptare e Futbollit, pas vendimit të arbitrave për të bojkotuar kampionatin, ka njoftuar të gjithë klubet shqiptare të të gjitha kategorive se nuk do të zhvillohen ndeshjet e programuara për fundjavën.

Nuk dihet ende se sa do të zgjasë bojkoti i arbitrave dhe cila do të jetë zgjidhja, por është e sigurt që të paktën këtë fundjavë nuk do të luhet futboll në të gjitha kategoritë.

Federata Shqiptare e Futbollit, pas vendimit të arbitrave për të bojkotuar kampionatin, ka njoftuar të gjithë klubet shqiptare të të gjitha kategorive se nuk do të zhvillohen ndeshjet e programuara për fundjavën.

Nuk dihet ende se sa do të zgjasë bojkoti i arbitrave dhe cila do të jetë zgjidhja, por është e sigurt që të paktën këtë fundjavë nuk do të luhet futboll në të gjitha kategoritë.

Në Superiore, sipas programit, të premten do të zhvilloheshin Skënderbeu-Kukësi dhe Partizani-Teuta, ndërsa të shtunën Kastrioti-Tirana dhe Laçi-Flamurtari.

Me përjashtimin e Kamzës Luftëtari është pushim, pasi i merr tri pikët në tavolinë.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Infermieret po ikin masivisht: Shumë shpejt, injeksionet do t’i bëni vetë

Aktualitet

Infermieret po ikin masivisht: Shumë shpejt, injeksionet do t’i bëni vetë

Mësimi i gjuhëve të huaja është kthyer në nevojën më të ngutshme për studentët e infermierisë. Me të kryer betimin qe u jep titullin infermier, edhe ata duan të ikin...

Gjykata e Posaçme lë në burg rrëmbyesit e Jan Prengës

Politikë

Gjykata e Posaçme lë në burg rrëmbyesit e Jan Prengës

Gjykata e Posaçme e Shkallës së Parë për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar ka rikonfirmuar masat e sigurisë për 6 personat e akuzuar për rrëmbimin dhe vrasjen e Jan Prengës. Kështu...

Prekëse/ Vdiq në tërmetin e 26 nëntorit, anglezët i ngrenë memorial

Politikë

Prekëse/ Vdiq në tërmetin e 26 nëntorit, anglezët i ngrenë memorial

Një kompani britanike ka vendosur të përkujtojë në mënyrë të veçantë një koleg shqiptar që vdiq gjatë tërmetit të 26 nëntorit. '001 Taxis' ka ngritur një memorial në zyrat e saj...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!