Pas Liverpool, Strakosha në radarët e një tjetër gjigandi

E Enjte, 07 Mars 2019 13:21

Gardiani kuqezi i Lazios, Thomas Strakosha ka njohur një rritje të jashtëzakonshme në karrierën e tij në vitet e fundit.

Ai konsiderohet nga analistët si një nga portierët më të mirë në Serie A, por edhe në botë për moshën e tij.

Në merkaton e shkuar verore, u përfol se Liverpool kishin kërkuar shërbimet e tij. Në lajmet e gazetave thuhej se anglezët kishin ofruar 20 milion euro për shqiptarin.

Ndërkohë mediat italiane sot kanë dalë me një lajm të bujshëm në lidhje me Strakoshën. “Calciomercato.com”, raporton se gardiani shqiptar po monitorohet nga Tottenham, pasi shihet si zëvendësuesi ideal për Hugo Lloris.

Gjithashtu në artikull thuhet se Lazio nuk ka ndërmend ta lërë të lirë shqiptarin, pasi ai është një nga bazat e së ardhmes.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Ish deputeti Xhemal Gjunkshi, të emëruarit të Ramës në bashkinë Bulqizë: Lefter DORËHIQU!

Politikë

Ish deputeti Xhemal Gjunkshi, të emëruarit të Ramës në bashkinë Bulqizë: Lefter DORËHIQU!

Kryeministri duhet të kishte shkarkuar Leter Allën, të droguarin e Bulqizës. Heshtje dhe indiferentizëm pas transmetimit të videos shokuese të transmetuar në ABC TV, ku shihet Kryebashkiaku i emëruar nga Edi...

‘Anti-shpifja’ për shqyrtim në Komisionin e Venecias, ish-deputetja e opozitës: Akti i KiE zbulon fytyrën e qeverisë

Politikë

‘Anti-shpifja’ për shqyrtim në Komisionin e Venecias, ish-deputetja e opozitës: Akti i KiE zbulon fytyrën e qeverisë

Pasi Këshilli Europian kërkoi që paketa ‘Anti-shpifje’ të shkojë për shqyrtim në Komisionin e Venecias, vjen një reagim dhe nga ish-deputetja e LSI-së Kejdi Mehmetaj. Përmes një mesazhi Mehmetaj thekson...

200 lëkundje tërmeti në Turqi nga mbrëmja e djeshme

Globi

200 lëkundje tërmeti në Turqi nga mbrëmja e djeshme

Turqia është goditur nga një numër tërmetesh gjatë mbrëmjes së djeshme dhe ditës së sotme. Turqia ka përjetuar momente tmerri, gjatë natës së kaluar, teksa është goditur nga rreth 200...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!