U eliminuan nga Championsi, skuadra Europiane shkarkon trajnerin

E Enjte, 07 Mars 2019 18:45

Eliminimi nga Champions League i ka kushtuar stolin Eusebio Di Francesco që është shkarkuar zyrtarisht nga drejtuesit e Romës. Lajmi është konfirmuar në faqen zyrtare të klubit verdhekuq.

"Në emër të tim dhe të gjithë te Roma, do të doja të falënderoja Eusebio për punën e tij dhe angazhimin e tij. Që nga ardhja në klub, Eusebio gjithmonë ka vepruar në mënyrë profesionale dhe ka vënë nevojat e klubit përpara vetes. ".-tha presidenti Jim Pallotta në faqen e internetit të klubit.

Pas largimit të Di Francesco drejtimin e skuadrës pritet ta marrë Claudio Ranieri. Ndërkohë, në listën e dëshirave të klubit kryeqytetas është edhe ai i teknikut të kombëtares shqiptare, Christian Panucci.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Situatë shqetësuese në Meksikë, parakalon Italinë për numrin e viktimave nga COVID-19, të infektuar rreth 300 mijë

Globi

Situatë shqetësuese në Meksikë, parakalon Italinë për numrin e viktimave nga COVID-19, të infektuar rreth 300 mijë

Meksika ka parakaluar Italinë sa i përket numrit të viktimave nga COVID-19. Plot 35 mijë të vdekur numëron sot Meksika gjatë pandemisë teksa të infektuar gjithashtu ka më shumë se...

‘’Pa maskë dhe distancë’’, Vasili:Pse Manastirliu ka frikë të gjobisë Veliajn? Prandaj askush nuk i beson dhe dëgjon këta

Politikë

‘’Pa maskë dhe distancë’’, Vasili:Pse Manastirliu ka frikë të gjobisë Veliajn? Prandaj askush nuk i beson dhe dëgjon këta

  Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili ka publikuar disa foto ku kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj në takimet më të fundit të tij shfaqet pa maskë dhe nuk mban distancim social. Vasili...

Denoncimi i PD: Skandal tek kopshti ‘4 Stinët’ në Tiranë, bashkia fshehu rastin me COVID-19, prokuroria të hetojë

Politikë

Denoncimi i PD: Skandal tek kopshti ‘4 Stinët’ në Tiranë, bashkia fshehu rastin me COVID-19, prokuroria të hetojë

  Partia Demokratike i bëri thirrje prokurorisë që të hetojë në lidhje me rastin e mbylljes së kopshtit ‘4 Stinët’ në Tiranë, pas rasteve që u shfaqën me koronavirus. Në një dalje...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!