Mbyllen hetimet për Astorin, dy mjekë nën akuzë

E mërkurë, 13 Mars 2019 11:49

Prokuroria e Firences ka mbyllur hetimet për vdekjen një vit më parë të kapitenit të Fiorentinës, Davide Astori, ngjarje që ndodhi më 4 mars në një dhomë hoteli në Udine, ku skuadra vjollcë ishte akomoduar për takimin me friulanët.

Prokuroria akuzon për vrasje pa dashje dy mjekët që lëshuan certifikatat e aftësisë për të ushtruar sport mes viteve 2014 dhe 2017, përkatësisht mjekun sportiv të Cagliarit, Francesco Stagno dhe kolegun e tij nga Firence, Giorgio Galanti.

Në një pozitë më të vështirë është Stagno, që akuzohet se nuk ka marrë parasysh problemet e shfaqura nga Astori gjatë testeve mjekësore, duke mos u paraqitur në certifikatën për aftësinë e tij sportive.

Të njëjtat akuza rëndojnë edhe mbi Galantin, që nuk ka pasqyruar aritmitë kardiake në certifikatën lëshuar për Astorin.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

28 nëntori ditë pushimi edhe në Kosovë

Bota Shqiptare

28 nëntori ditë pushimi edhe në Kosovë

Kryeministri në largim i Kosovës Ramush Haradinaj, me rastin e Ditës së Flamurit dhe mbështetur në Ligjin për Festat Zyrtare, ka marrë vendim që 28 Nëntori, të shpallet ditë pushimi...

Emilia Clarke tregon presionin për të aktruar nudo

Show-biz

Emilia Clarke tregon presionin për të aktruar nudo

Roli i Emilia Clarke si Daenerys Targaryen në “Game of Thrones” filloi me shumë skena nudo, të cilat sezon pas sezoni erdhën duke u pakësuar. Pas sezonit të parë, ndikuar...

Vajza, kjo është mosha ideale për të mbetur shtatzënë

Lifestyle

Vajza, kjo është mosha ideale për të mbetur shtatzënë

Shoqëria jonë shpesh menjëherë pas zyrtarizimit të një lidhjeje,martesa e fëmija janë dy hapat që normalizojnë jetën në çift. Pa këto, diçka nuk shkon. Nëse pikërisht kjo gjë ju shqetëson...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!