6 kushtet që rikthyen Zidane në Madrid

Tuesday, 12 Mars 2019 12:46

Zinedine Zidane rikthehet tek Real Madrid pas 9 muajsh, 8 ditësh dhe 2 shkarkimesh(Lopetegui dhe Solari) por për të bindur francezin nuk ishte aspak e lehtë, sipas mediave spanjolle kanë qenë jo pak por 6 kushte që presidenti Perez është i gatshëm t’ia plotësojë:

1-Zidane i ka kërkuar të jetë ai menaxheri i merkatos dhe të ketë autonomi totale mbi ekipin, pa pasur asnjë ndërhyrje nga drejtuesit e klubit.

2-Kush duhet të largohet? Gareth Bale i pari, të njëjtin fat pritet të ketë edhe Karim Benzema dhe pse pak kohë më parë Perez u shpreh si Benzema është sulmuesi më i mirë në botë. Zidane dëshiron vetëm një portier titullarë, i duhet të zgjedh një ndërmjet Navas dhe Courtois.

3-Marcelo dhe Isco qëndrojnë- Të dy u lan në stol nga Solari, ishin shumë pranë largimit por si braziliani ashtu edhe spanjolli janë në qendër të projektit të Zidane.

4-Neymar? Jo faleminderit- Prej kohësh është folur për një kalim të brazilianit në Madrid, Zidane është kundër këtij transferimi.

5-James Rodrigues? Rikthimi i tij në Madrid tashmë është i pamundur, ishte pikërisht Zidane ai që e largojë.

6-Goditje të mëdha- Ëndrra e Zidane është Kylian Mbappe. Nuk do të jetë aspak e lehtë por ai do ta provojë. Emri i dytë është ai i përhershmi, Eden Hazard.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Atentati në Laç/ Vrasësit veshur si policë morën peng fëmijët e Paulin Markut. U qëllua me plumba blindshpues, hetohen lidhjet e biznesit në Maltë

Aktualitet

Atentati në Laç/ Vrasësit veshur si policë morën peng fëmijët e Paulin Markut. U qëllua me plumba blindshpues, hetohen lidhjet e biznesit në Maltë

Ora shënonte 22:30 e mbrëmjes të së shtunës kur 4 persona të veshur me uniformë policie, të maskuar dhe të armatosur rëndë zbarkuan përpara hotel A&A në Laç, ku në...

Të mbrohemi nga kori i korbave?!

Bota Shqiptare

Të mbrohemi nga kori i korbave?!

Nga Skënder MULLIQI Moti po jetojmë në iluzione së në Kosovë do të bëhët mirë. Moti janë lënë anash proceset demokratike dhe shteti ligjor. Kurrë deri më sot nuk patem...

Djegia e afatit/Soreca:Një marrëveshje e menjëhershme në Këshillin Politik është e arritshme, duhet tani për të filluar negociatat

Politikë

Djegia e afatit/Soreca:Një marrëveshje e menjëhershme në Këshillin Politik është e arritshme, duhet tani për të filluar negociatat

  Ambasadori i BE, Luigi Soreca kërkon menjëherë një marrëveshje në Këshillin Politik. Soreca thotë se ajo është e arritshme dhe duhet patjetër tani për të filluar negociatat. Soreca thotë se Reforma...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!