Neymar pezullohet me 3 ndeshje pasi sulmoi arbitrat në Instagram

Saturday, 27 Prill 2019 08:55

Sulmuesi i Parisit dhe “Seleçao”-s shpërtheu në rrjetet sociale pas humbjes së PSG-së përballë Manchester United në turet me eliminim të drejtpërdrejtë të Champions League.

Komisioni i Disiplinës së UEFA-s ka skualifikuar brazilianin për plot 3 javë, për ato që i quan “akte sulmuese dhe ofenduese ndaj zyrtarëve të ndeshjes”.

Një ndëshkim i ashpër ky për një futbollist klasi, për të cilin PSG-ja pagoi plot 222 milionë euro për ta rrëmbyer nga Barcelona, vetëm sepse drejtoi gishtin e akuzës ndaj arbitrit të asaj ndeshjeje, Damir Skomina, e po ashtu edhe ndaj Massimiliano Irrati, specialistit që kujdeset për videoarbitrazhin “VAR”, për shkak të 11-metërshit të akorduar në favor të “djajve të kuq” pas prekjes së topit me dorë nga Kimpembe.

“Ky është një turp i vërtetë. Vendosin njerëz që nuk kuptojnë nga futbolli, të kontrollojnë pamjet filmike. Nuk ekziston! SI mundet një futbollist të godasë topin me dorë, nëse kthehet me shpatulla? Vafshi në djall…”, shkruante Neymar në profilin e tij në Instagram.

Një shpërthim dufi që tashmë do t’i kushtojë 3 ndeshje “pit stop”, që korrespondojnë me fillimin e edicionit të ri në shtator të këtij viti.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Zbardhet misteri/ Përmendet Olsi: Ja e vërteta e helmimit

Aktualitet

Zbardhet misteri/ Përmendet Olsi: Ja e vërteta e helmimit

Janë ende të freskëta dekoret e dasmës së Olsit dhe Rezartës, por fatkeqësisht martesa e tyre, që finalizoi një histori dashurie katër vjeçare, nuk do të zgjaste shumë. Paja nuk ishte...

Media amerikane dhe zhurma për shkarkimin e Presidentit Trump

Globi

Media amerikane dhe zhurma për shkarkimin e Presidentit Trump

Buja i një shkarkimi të mundshëm të Presidentit Donald Trump nga detyra ishte në qendër të diskutimeve në emisionet e debateve televizive të së dielës në Shtetet e Bashkuara, pa...

FOTO/Shqiptari gjendet pa ndjenja në rrugë, kërkohet ndihma për ta identifikuar

Aktualitet

FOTO/Shqiptari gjendet pa ndjenja në rrugë, kërkohet ndihma për ta identifikuar

Një shqiptar i cili jeton në Greqi është përballur me një situatë të rëndë ditën e sotme. Teksa ai ka qënë duke kaluar në rrugë ka hasur një person të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!