I zemëruar pas humbjes në finale të Kupës, Neymari e godet me grusht tifozin

Diel, 28 Prill 2019 10:32

Ylli i Paris Saint-Germain, Neymar duket se e humbi toruan pas humbjes së skuadrës së tij në finale të Kupës së Francës ndaj Stade Rennais të shtunën, duke e goditur me grusht një tifoz në tribunë derisa po ngjitej shkallëve për ta marrë medaljen e finalistit.

 

Skuadra e Thomas Tuchel krijoi një epërsi prej 2:0 falë dy gola të bukur nga Dani Alves dhe Neymar, i cili bëri rikthimin e shumëpritur nga lëndimi në këtë ndeshje, transmeton Gazeta Express.

Por, një autogol nga Presnel Kimpembe pak para fundit të pjesës së parë i dha Rennes shpresa për rikthim. Dhe ashtu ndodhi, qendërmbrojtësi Mexer e barazoi rezultatin në pjesën e dytë.

Ndeshja shkoi në kohë shtesë por PSG-ja nuk mundi ta gjejë golin e tretë vendimtar.

Zemërimi ishte i madh në mesin e lojtarëve të PSG-së, pasi Kylian Mbappe u përjashtua nga loja në minutën e 118-të pas një ndërhyrje të ashpër ndaj Damien da Silva.

Të gjithë pesë lojtarë e Rennes i shënuan penalltitë e tyre, ndërsa te PSG-ja, Christopher Nkunku e humbi penalltinë, dhe Rennes e fitoi Kupën e Francës.

Përveç që e humbu kupën, PSG-ja mund ta humbë edhe Neymarin për kohë të gjatë. Pamje të publikuara pas ndeshjen shfaqin Neymarin duke e goditur një tifoz në tribunë, derisa po shkonte për ta marrë medaljen e finalistit në tribunë. /Gazeta Express/ 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Rrëfimi i dhimbshëm: Burri i parë ishte i martuar me dy fëmijë, i dyti iku pa e ditur që isha shtatzënë

Aktualitet

Rrëfimi i dhimbshëm: Burri i parë ishte i martuar me dy fëmijë, i dyti iku pa e ditur që isha shtatzënë

“Historia ime” ka sjellë ditën e sotme historinë e dhimbshme të një gruaje, e cila u martua në moshën 33-vjeçare me një person që e njohu përmes vajzës së xhaxhait. Kushtet...

Izraeli sërish në zgjedhje

Globi

Izraeli sërish në zgjedhje

Parlamenti izraelit vendosi që vendi të mbajë zgjedhje të reaj më 2 mars të vitit që po vjen, të tretat me radhë në më pak se një vit, pasi që...

I bënë pritë pasi tërhoqi paratë nga banka, maskat i vjedhin 15 mijë euro

Aktualitet

I bënë pritë pasi tërhoqi paratë nga banka, maskat i vjedhin 15 mijë euro

Një grabitje me armë zjarri është regjistruar mbrëmë në Burrel, ku pre e sulmit ka rënë një person që sapo kishte dalë nga banka. Sipas “News 24”, disa persona të maskuar...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!