Pas pezullimit, futbolli francez jep verdiktet e sezonit, “L’Equipe”: Paris SG shpallet kampion

E Enjte, 30 Prill 2020 14:42

Pas vendimit të qeverisë franceze për të mos lejuar kthimin e futbollit në vend deri në fund të muajit gusht, për t’u përcaktuar mbeten verdiktet e sezonit të mbyllur përpara kohe. Këtyre vendimeve iu ka paraprirë prestigjozja “L”Equipe”. Me një postim në “Tëitter”, kryeredaktori i gazetës Joel Domenighetti bën të ditur se do të merret parasysh renditja aktuale, e cila dekreton Paris SG si kampion të Ligue 1.

Franca

Po ashtu, bashkë me skuadrën pariziene në Champions League do të kualifikohen Olimpique Marseille dhe Rennes, ndërsa Lille, Reims dhe Nice do të luajnë në Ligën e Europës. Dy skuadrat që do të zbresin nga kategoria janë Amiens dhe Toulouse, ndërsa kampionatit elitar të futbollit francez do t’I bashkohen Lens dhe Lorient. Një tjetër çështje që kërkon zgjidhje ka të bëjë me ndeshjet e mbetura në Champions të Paris SG dhe Lyon. Duke qëndruar në atë që raportojnë mediat franceze, presidenti Nasser Al-Khelaifi po mendon të transferojë sfidat në Katar, ndërsa një opsion mbetet edhe Portugalia.
(BalkanWeb)

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Rrezikojnë falimentimin!Rita Ora dhe Dua Lipa kërkojnë ndihmë

Lifestyle

Rrezikojnë falimentimin!Rita Ora dhe Dua Lipa kërkojnë ndihmë

Dy këngëtaret e famshme shqiptare, Dua Lipa dhe Rita Ora, u janë bashkuar kolegëve Ed Sheeran, The Rolling Stones, Sir Paul McCartney dhe 1.500 këngëtarëve të tjerë, për të nënshkruar...

Aksident në rrugën e Zall Bastarit në Tiranë, mjeti del nga rruga, ndërron jetë pasagjeri 24- vjeçar

Kronikë

Aksident në rrugën e Zall Bastarit në Tiranë, mjeti del nga rruga, ndërron jetë pasagjeri 24- vjeçar

  TIRANANjë aksident me vdekje ka ndodhur në rrugën e Zallbastarit në Tiranë teksa ka ndërruar jetë një pasagjer 24- vjeçar. Saktësisht, një mjet ka dalë nga rruga tek vendi I quajtur...

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

Aktualitet

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

  Aktori i mirënjohur Zef Deda ka folur hapur për mënyrën e aktrimit të artistëve të rinj sot. Ai është shprehur se sot aktorët nuk bëjnë për të qeshur pasi libretisti që...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!